Liga prvaka: Atalanta pobijedila na San Siru, Dinamo rezultatski dobro prošao

Utorak, 26. studenog 2019. 23:12 Napisao/la  SC

Šahtar  osvojio bod u Manchesteru što znači da Dinamu ni pobjeda protiv Manchester Cityja ne jamči plasman u završnicu

Bruno Petković nemoćan na San Siru

Nogometaši Dinama doživjeli su poraz pred 26.496 gledatelja na San Siru, za malo bolje poznavatalje nogometa Atalanta je očekivano pobijedila aktualnog hrvatskog prvaka.

Talijanska momčad demonstrirala je nogomet kojim je dokazala da je zagrebački poraz (0:4) bio posljedica početničke treme u prvom nastupu u Ligi prvaka.

Atalanta je pobijedila Dinamo u Milanu u utakmici koja je realno pokazala razliku u kvaliteti.

To znači da je Dinamo rezultatski jako dobro prošao s obzirom na igru i prilike domaćina.

Što se tiče golova, u 26. minuti Gosens je zatresao gredu, u nastavku akcije Perić je udario Muriela pokušavajući izbiti loptu, sudac je pokazao na bijelu točku!

Muriel je bio precizan izvođač - 1:0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Gomez je prošao pokraj Ivanušeca i s ruba kaznenog prostora pogodio mrežu - 2:0.

Što se tiče šansi, Atalanta je mogla napuniti mrežu Dinama više nego bilo koji drugi protivnik ove sezone.

U prvom dijelu Hatebor (2, 34), Pašalić (3, 20) i Muriel (17), u drugom dijelu Iličić (69) je pogodio gredu, Livaković (76) je obranio zicer Gomezu.

Dinamo je najbliži pogotku bio u 36. minuti, kada je Oršić pogodio okvir vratiju.

Stvorio je Dinamo još nekoliko obećavajućih situacija, ali Dinamo ni približno nije igrao na razini protivnika.

Osim što je izgubio utakmicu, Dinamo je izgubio dvojicu stopera.

Theophile-Catherine i Perić neće igrati protiv Manchester Cityja zbog kartona.

DINAMO: Livaković, Perić, Dilaver, Theophile-Catherine, Leovac, Ivanušec (68 Gojak), Ademi, Olmo (90+2 Šitum), Stojanović (75 Đira), Oršić, Petković

ATALANTA: Gollini, Toloi, Kjaer, Palomino, Freuler, Hateboer (65 Castagne), Gosens, De Roon, Pašalić, Gomez (90 Malinovsky), Muriel (61 Iličić)

Šahtar je osvojio bod u Manchesteru što znači da Dinamu ni pobjeda protiv Manchester Cityja ne jamči plasman u završnicu.

Pobjeda protiv Manchestera jedino bi zajamčila proljeće Europskoj ligi

Skupina C, utakmice 5. kola: Atalanta - Dinamo 2:0 (Muriel 27-11m, Gomez 47), Manchester City - Šahtar 1:1 (Gundogan 56/Solomon 69)
Poredak: Man. City 11, Šahtar 6, Dinamo 5, Atalanta 4