LIGA PRVAKA

Čudesna momčad Barcelone ušla u povijest

Srijeda, 08. ožujka 2017. 22:55 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice osmine finala: Barcelona - PSG 6:1 (6:5), Borussia Dortmund - Benfica 4:0 (4:1)

Čudo u Barceloni!

Nogometaši Barcelone ostvarili su pobjedu, koja ne ulazi u povijest europskog nego svjetskog nogometa.

Barcelona je na nevjerojatan način nadoknadila negativan rezultat od četiri pogotka (0:4) iz utakmice u Parizu, pobijedila je PSG s čak 6:1 iako je do 88. minute vodila 3:1.

Dramatična završnica na Camp Nou počela je fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca Neymara u 88. minuti.

Barcelona je povisila vodstvo na 4:1 dvije minute prije isteka 90. minute.

U 89. minuti Suarez je iznudio kazneni udarac, Neymar je bio siguran izvođač za 5:1.

I onda je u zadnjoj minuti sudačke nadokade Sergio Roberto izmaknuo pažnji pariške obrane, utrčao pravodobno na Neymarovo okomito ubacivanje i skrenuo loptu u mrežu ispred vratara Trappa - 6:1.

Počela je nezapamćena ludnica u hramu europskog nogometa.

U 62. minuti Cavani je zaledio tribine, kada je pogodio za 3:1.

Činilo se da je Barcelona pred nemogućom misijom to prije što je pala koncentracija u obrani domaćina.

Cavani (64) i Di Maria (85) sami su trčali prema ten Stegenu, koji je obranio Cavanijev udarac, dok je Di Mario neobjašnjivo promašio.

Kazna je stigla u zadnjim minutama utakmice, kada je Barcelona ostvarila sportski podvig koji se nikada prije nije dogodio u Ligi prvaka.

Ivan Rakitić izašao je iz igre u 84. minuti.

Aubameyang je ostvario hat-trick kojim je Borussia Dortmund ostvarila plasman u četvrtfinale.

Uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka: Barcelona - PSG 6:1 (6:5) (Suarez 3, Kurzawa 40-ag, Messi 50-11m, Neymar 88, 90-11m, S. Roberto 90+5/Cavani 62), Borussia Dortmund - Benfica 4:0 (4:1) (Aubameyang 4, 61, 85, Pulisic 59)