Liga prvaka: Bayern i Barcelona u tika-taka ritmu nisu opravdali ulogu favorita

Utorak, 01. travnja 2014. 23:07 Napisao/la  SC

Četvrtfinale Lige prvaka: Barcelona - Atletico Madrid 1:1, Manchester United - Bayern 1:1. Prevladavao je Guardiolin tika-taka nogomet kojim su Bayern i Barcelona pokušali ostvariti rezultatsku prednost

U sudaru velikana prevladavao je Guardiolin tika-taka nogomet kojim su Bayern i Barcelona pokušali ostvariti rezultatsku prednost u prvim utakmicama četvrtfinala. Nisu uspjeli, uzvrati će biti vrlo neizvjesni. Posebno će biti zanimljiva utakmica u Madridu nakon što je Atletico ostvario povoljan rezultat u Barceloni. I to bez Diega Coste, koji se ozlijedio u 30. minuti.

Atletico je bio puno ravnopravniji protivnik Barceloni nego Manchester United goropadnom Bayernu. Utakmica na Old Traffordu u posjedu lopte posjetila je najbolje dane Pepa Guardiole i Barcelone, engleski prvak bio je prisiljen veći dio utakmice čučati u vlastitom kaznenom prostoru.

Međutim, Bayern nije znao materijalizitati nadmoć između ostalog zato što je klasični prvi napadač u igru ušao tek u 63. minuti, kada je Mandžukić zamijenio Mullera. Upravo je Mandžukić bio asistent za Bayernov pogodak. Strijelac Schweinsteiger isključen je u 90. minuti zbog dvaju žutih kartona.

Mogao je Bayern i gore proći da Welbeck u prvom poluvremenu nije poželio lobovati Neura kada je sam dotrčao do njega.

BARCELONA: Pinto, Dani Alves, Alba, Busquets,  Piqué (Bartra - 12), Mascherano, Xavi, Fábregas (Sánchez - 68), Iniesta, Messi, Neymar

ATLETICO MADRID: Courtois, Juanfran, Filipe Luis, Gabi, Miranda, Godín, Turan (Rodríguez - 77), Tiago, Koke, Diego Costa (Diego - 30), Villa (Sosa - 70)

MANCHESTER UNITED: de Gea, Jones, Büttner (Young - 74),  Carrick, Ferdinand, Vidić, Fellaini, Giggs (Kagawa - 45), Rooney, Valencia, Welbeck (Hernández - 85)

BAYERN: Neuer, Rafinha, Alaba, Schweinsteiger, Javi Martínez, Boateng, Robben, Lahm, Müller (Mandžukić - 63), Kroos (Götze - 74'), Ribéry

Prve četvrfinalne utakmice Lige prvaka: Barcelona - Atletico Madrid 1:1 (Neymar 71/Diego 56), Manchester United - Bayern 1:1 (Vidić 58/Schweinsteiger 66)