Liga prvaka: Atletico pobijedio Liverpool, Haaland šokirao skupe pariške zvijezde

Utorak, 18. veljače 2020. 23:09 Napisao/la  SC

Mane dvaput rukama nasrnuo na Vrsaljka, u 40. minuti dobio je žuti karton, u 45. minuti poljski sudac Marciniak nije isključio napadača Liverpoola

Šime Vrsaljko dobro igrao protiv Liverpoola

Atletico je uspio ostvariti mali sportski podvig!

Momčad Diega Simeonea pobijedila je Liverpool u Madridu i stekla minimalnu prednost pred uzvrat.

U 4. minuti nakon ubačaja iz kuta lopta se slučajno odbila od Fabinha točno na noge Saulu, koji je iz blizine svladao Alissona.

Bio je to jedini pogodak u utakmici tijekom koje je Liverpool očekivano dominirao, a Atletico očekivano branio i manje očekivao obranio rano stečenu prednost.

Poznato je da Simeone gaji defenzivni stil nogometa zbog kojega Atletico može zagorčati život svakoj momčadi na svijetu, pa i trenutačno najboljoj momčadi na svijetu koju vodi Jurgen Klopp.

Šime Vrsaljko odigrao je jako dobro cijelu utakmicu, hrvatski reprezentativac na boku se sudarao s Maneom i to izravno.

Mane je zaradio dva žuta kartona zbog nesmotrenih prekršaja nad Vrsaljkom.

Prvoga je dobio u 40. minuti, a drugoga nije dobio u 45. minuti, kada je poljski sudac Marciniak trebao isključiti napadača Liverpoola.

Nije imao hrabrosti, ni sportskog poštenja pokazati crveni karton Maneu!

ATLETICO MADRID: Oblak, Lodi, Felipe, Savić, Vrsaljko, Lemar (od 46' Llorente), Thomas, Saul, Koke, Correa (od 77' Diego Costa), Morata (od 70' Vitolo)

LIVERPOOL: Alisson, Robertson, Gomez, Van Dijk, A. Arnold, Wijnaldum, Henderson (od 80' Milner), Fabinho, Mane (od 46' Origi), Salah (od 72' Oxlade-Chamberlain), Firmino

Najskuplja momčad na svijetu osjetila je posljedice čudesnih reakcija čuda od djeteta, kako 19-godišnjem Erlingu Brautu Haalandu tepaju novinari.

Haaland je ove sezone u 29 utakmica postigao 39 pogodaka, u Ligi prvaka postigao je 10 pogodaka.

Borussia Dortmund pobijedila je PSG dvama Haalandovim pogocima u završnici utakmice, uzvrat u Parizu itekako će biti zanimljiv.

BORUSSIA: Bürki, Zagadou, Hummels, Piszczek, Guerreiro, Witsel, Hakimi, Can, Sancho (od 90' Schmelzer), T. Hazard (od 68' Reyna), Haaland

PSG: Navas, Meunier, Kimpembe, Thiago Silva, Kurzawa, Verratti, Marquinhos, Gueye, Di Maria (od 77' Sarabia), Mbappe, Neymar

Prve utakmice osmine finala lige prvaka: Atletico - Liverpool 1:0 (Saul4), Borussia Dortmund - PSG 2:1 (Haaland 69, 77/Neymar 75)