Liga prvaka: Arsenal se za 15 minuta obračunao s Napolijem, drama u Amsterdamu

Utorak, 01. listopada 2013. 23:07 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: Arsenal - Napoli 2:0, Ajax - Milan 1:1, Porto - Atletico 1:2. Ajax poveo pogotkom Denswilla u 89. minuti, Balotelli izjednačio u 94. minuti iz kaznenog udarca

U susretima drugoga kola u skupinama E, F, G i H nogometne Lige prvaka nije nedostajalo zanimljivosti. Na Emiratima Arsenal je već nakon uvodnih petnaest minuta preko Ozila i Girouda riješio pitanje pobjednika, dok se Barcelona uspjela osvetiti za prošlosezonski poraz Celticu. Na Hampden Parku Fabregas je zabio za pobjedu nad Škotima, koji su od 59. minute igrali bez isključenog Browna.

Velika se drama odvijala u posljednjim minutama utakmice između višestrukih europskih prvaka, Ajaxa i Milana. Bez golova je bilo sve do 89. minute kada Denswill pogađa za vodstvo domaćina, no Milan se u svom stilu uzdigao i preko Balotellija iz jedanaesterca izjednačio u četvrtoj minuti sučeve nadoknade.

Atletico Madrid je na Dragau preokrenuo vodstvo domaćeg Porta s poluvremena i slavio 2-1, dok je Chelsea visokom pobjedom u Bukureštu kod Steaue (4-0) popravila još dojam iz prve utakmice i domaćeg poraza od Basela. Švicarci su pak kompromitirali dobru igru iz Londona i na domaćem terenu prosuli bodove protiv Schalkea (0-1). Dortmundska Borussia je lakše od očekivanog svladala Marseille (3-0).

ARSENAL – NAPOLI 2:0 (Ozil 8, Giroud 15)

ARSENAL: Szczesny – Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna – Ramsey (88 Monreal), Flamini, Arteta – Ozil, Rosicky (63 Wilshere) - Giroud

NAPOLI: Reina – Zuniga, Britos, Albiol (83 Fernandez), Mesto – Inler, Behrami – Insigne, Hamsik, Callejon (77 Zapata) – Pandev (61 Mertens)

Liga prvaka – 2. kolo

Skupina E: Basel – Schalke 0:1 (Draxler 54), Steaua – Chelsea 0:4 (Ramires 20, 55, Georgievski 44-ag, Lampard 90)

Poredak: Schalke 6, Chelsea i Basel 3, Steaua 0 bodova

Skupina F: Borussia (D) – Marseille 3:0 (Lewandowski 19, 80-11m, Reus 52), Arsenal – Napoli 2:0 (Ozil 8, Giroud 15)

Poredak: Arsenal 6, Borussia i Napoli 3, Marseille 0 bodova

Skupina G: Zenit – Austria Beč 0:0, Porto – Atletico (M) 1:2 (Martinez 16/Godin 58, Arda Turan 86)

Poredak: Atletico 6, Porto 3, Austria Beč i Zenit 1 bod

Skupina H: Ajax – Milan 1:1 (Denswill 89/Balotelli 90+4-11m), Celtic – Barcelona 0:1 (Fabregas 76)

Poredak: Barcelona 6, Milan 4, Ajax 1, Celtic 0 bodova