Liga prvaka: Morata odveo Juventus do pobjede u Kijevu, Club Brugge bolji od Zenita

Utorak, 20. listopada 2020. 20:53 Napisao/la  SC
Dean Lovren i suigrači slave pogodak

U prvim utakmicama nove sezone Lige prvaka više su uspjeha imali – gosti.

Nogometaši Juventusa pobjedom su otvorili nastup u G skupini.

Alvaro Morata doveo je nogometaše Juventusa u vodstvo u 46. minuti, pobjedu u Kijevu protiv Dinama potvrdio je četiri minute prije kraja susreta, svojim drugim pogotkom.

U prvoj utakmici F skupine Club Brugge slavio je na gostovanju kod Zenita u Kazanju.

Gosti su poveli u 63. minuti preko Dennisa, poravnao je vratar Belgijanaca Horvath autogolom u 74. minuti.

Pogodak umalo vrijedan boda isprovocirao je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, branič Zenita sjajno je tukao s tridesetak metara, lopta je po njegovu silovitu udarcu odsjela na stativi, odbila se u nemoćnog Horvatha i zakoprcala u mreži.

Imali su domaći nogometaši i priliku za pobjedu, u drugoj minuti sudačkog vremena Horvath je obranio udarac Sardara Azmouna, a već u idućem napadu Charles de Ketelaere je iskoristio Vormerovu asistenciju i belgijskoj momčadi osigurao veliku pobjedu.

Inače, u 53. minuti Lovren je „požutio“ nakon jednog naguravanja.

Skupina F: Zenit – Club Brugge 1:2 (Horvath 74-ag/Dennis 63, de Katelaere 90+3).

Skupina G: Dinamo (K) – Juventus 0:2 (Morata 46 i 86).