Liga nacija: Portugal postao prvi pobjednik novog europskog natjecanja

Nedjelja, 09. lipnja 2019. 22:42 Napisao/la  SC

Portugal - Nizozemska 1:0. Izbornik Santos više je poznat po organiziranoj obrani nego po raskošnom napadu zbog čega je  Portugal postao europski prvak i prvi pobjednik Lige nacija

Van Dijk i Bernardo Silva, najbolji igrač utakmice

Portugal je prvi pobjednik Lige nacija!

U finalu prvog kontinentalnog natjecanja Portugal je u Portu pobijedio Nizozemsku rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu dvaput je iz daljine zaprijetio Ronaldo, nekoliko je puta vižljati Bernardo Silva zaljuljao nizozemske braniče na malom prostoru, ali je obrana na čelu s najboljih stoperom na svijetu van Dijkom relativno mirno izdržala ne baš jaki pritisak.

Pojačali su Portugalci pritisak u drugom dijelu, Nizozemci su sve teže izlazili iz svoje trećine, nakon petnaest minuta kobno su pogriješili...

U 60. minuti izgubili su Nizozemci loptu u svojoj trećini, najbolji portugalski igrač Bernardo Silva krenuo je izravno na nepostavljenu nizozemsku obranu, navukao na sebe van Dijka, odigrao Guedeseu koji je udarcem sa 16 metara "probio" Cillessena - 1:0.

U 65. minuti ubacio je zdesna Van de Beek, Depay je na petercu glavom loptu poslao u Ruia Patricija.

Bila je to prva izgledna nizozemska prilika.

Do kraja utakmice portugalska momčad stala je prepoznatljivo u obrambeni blok, poznato je da momčad koja ima najboljega strijelca u povijesti nogometa vrhunski igra obranu.

Izbornik Santos više je poznat po organiziranoj obrani nego po raskošnom napadu zbog čega je u njegovu mandatu Portugal postao europski prvaka i prvi pobjednik Lige nacija.

PORTUGAL: Rui Patricio, Guerreiro, Dias, Fonte, Semedo, W. Carvalho (90+3 Neves), B. Fernandes (81 Moutinho), Danilo Pereira, B. Silva, Ronaldo, Guedes (75 Rafa)

NIZOZEMSKA: Cillessen, Blind, De Ligt, Van Dijk, Dumfries, De Roon, De Jong (81 De Roon), Wijnaldum, Babel (46 Promes), Depay, Bergwijn (60 Van de Beek)

Finale Lige nacija: Portugal - Nizozemska 1:0 (Guedes 60)