KVALIFIKACIJE ZA SP 2018

Roman Bezjak propustio matirati Engleze

Utorak, 11. listopada 2016. 23:22 Napisao/la  SC

Bezjak u 10. minuti izbio sam pred Harta koji je sjajno obranio

Na ljubljanskim Stožicama Slovenija je ugostila Englesku i odigrala susret bez pogodaka.

Prekinuli su izabranici Srečka Kataneca prekinuti niz od četiri poraza protiv Engleza, ali na kraju svega imaju razloga žaliti za trobodom.

Igrala se deseta minuta kada se bivši napadač Rijeke napao sam pred Joeom Hartom, ali vratar Torin uspio je obraniti njegov udarac.

Nakon flipera u engleskom kaznenom prostoru lopta je došla do Jasmina Kurtića koji je pogodio vratnicu.

Nakon 15 zanimljivih minuta igra se umirila sve do početka drugoga dijela, a onda su Slovenci tri puta zaprijetili.

Još je jednom Kurtić imao najbolju prigodu, ali je Hart sjajno obranio i pokazao zašto je prvo ime susreta.

U 68. minuti Slovenci su ostali bez kapetana Boštjana Cesara koji je napustio teren zbog ozljede.

Dvije minute kasnije sam je pred Harta izašao i Josip Iličić, ali vratar "Gordog Albiona" još je jednom sačuvao svoju mrežu.

Za Slovence je cijelu utakmicu odigrao Roman Bezjak, dok je Matic Črnic ostao na klupi.

Robert Prosinečki postigao je povijesni uspjeh na klupi Azerbajdžana i nakon tri kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo ima dvije pobjede i remi.

Sa sedam bodova drži drugo mjesto koje bogatoj zemlji može donijeti plasman u play-off za SP u Rusiji.

Nakon pobjeda protiv San Marina i Norveške, Azerbajdžan je uzeo i bod kod Češke koja je prije četiri mjeseca namučila Hrvatsku u skupini na Euru.

Česi su dominirali veći dio utakmice i zapucali dvadesetak udaraca, a onih pet koji su išli u okvir gola obranio je raspoloženi vratar Agayev.

Gosti su također prijetili, no imali su samo jedan šut u okvir gola.

Obrana Azerbajdžana odradila je još jednu sjajnu utakmicu gotovo bez prekršaja, a u prve tri utakmice još nisu primili gol.

Zanimljivo, Češka još nije zabila niti jedan.

Njemačka predvodi skupini i ima samo dva boda više od Azerbajdžana, Sjeverna Irska sada već zaostaje tri boda za Prosinečkim.

Skupina C: Češka - Azerbejdžan 0:0, Norveška - San Marino 4:1 (Simoncini 11-ag, Diomande 77, Samoulsen 82, King 84/Stefanelli 54), Njemačka - Sjeverna Irska 2:0 (Draxler 13, Khedira 17),

Poredak: Njemačka 9, Azerbejdžan 7, Sjeverna Irska 4, Norveška 3, Češka 2, San Marino bez bodova.

Skupina F: Slovačka - Škotska 3:0 (Mak 18, 56, Nemec 68), Slovenija - Engleska 0:0, Litva - Malta 2:0 (Cernych 76, Novikovas 84-11m)

Poredak: Engleska 7, Litva i Slovenija 5, Škotska 4, Slovačka 3, Malta bez bodova.