Kvalifikacije za SP: Italija pobijedila Makedoniju, Ristovski i Zuta igrali u šokantnom porazu

Nedjelja, 09. listopada 2016. 23:06 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Makedonija - Italija 2:3, Albanija - Španjolska 0:2, Moldavija - Irska 1:3, Srbija - Austrija 3:2.

Makedonija i Italija odigrali su sjajnu utakmicu, a na kraju su u sudačkoj nadoknadi pobijedili Talijani 3:2.

Postigli su "Azzurri" pogodak već u 9. minuti, ali je Candreva bio u zaleđu pa je ostao početni rezultat.

U 18. minuti Nestorovski je sa 23 metra pogodio prečku, a šest minuta kasnije ipak su se radovali Talijani.

Bernardeschi je izveo korner najviši je bio Belotti i pogodio gornji desni kut za 0:1.

Nestorovski je u 41. minuti sjajno pucao, a Buffon još bolje obranio i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću gostiju,

I u drugom dijelu prvi su zaprijetili Talijani preko Immobilea u 50. minuti no sjajno je obranio Bogatinov.

I onda dva pogotka domaćih u dvije minute.

Najprije je u 57. minuti najbolji strijelac prošle sezone HNL-a Ilija Nestorovski s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut za 1:1.

Dvije minute kasnije Ferhan Hasani primio je odbijanac na 18 metara od Buffona, opalio i pogodio donji desni kut za 2:1 i veliko slavlje domaćih navijača.

Daniel Mojsov propustio je u 71. minuti sjajnu priliku za 3:1 i onda je četiri minute kasnije uslijedila kazna.

Antonio Candreva sjajno je uočio da je Ciro Immobile sam u kaznenom prostoru, odlično ga je uposlio, a ovaj je još bolje pogodio za 2:2.

U drugoj minuti sudačke nadoknade uslijedila je preslika drugog pogotka sa istim akterima i istim ishodom - završilo je 2:3.

Branički par Rijeke igrao je promjenjivo, Leonard Zuta zamijenjen je na poluvremenu, a Stefan Ristovski odigrao je svih 90 minuta.

Bivši igrači Rijeke Odise Roshi i Bekim Balaj odigrali su svih 90 minuta u vrhu albanskog napada u porazu od Španjolske 0:2.

Španjolci su tek početkom drugog poluvremena uspjeli probiti organizirane Albance.

U razmaku od osam minuta pobjedu "Furiji" osigurali su Diego Costa i Nolito.

Utakmice 3. kola

Skupina D: Moldavija - Irska 1:3 (Bugaiov 45+1/Long 2, McClean 69, 76), Srbija - Austrija 3:2 (Mitrović 6, 23, D. Tadić 74/Sabitzer 15, Janko 62), Wales - Gruzija 1:1 (Bale 10/Okriashvili 57)
Poredak: Srbija i Irska 7, Wales 5, Austrija 4, Gruzija 1, Moldavija 0

Skupina G: Makedonija - Italija 2:3 (Nestorovski 57, F. Hasani 59/Belotti 24, Immobile 75, 90+2), Albanija - Španjolska 0:2 (Diego Costa 55, Nolito 63), Izrael - Lihtenštajn 2:1 (Hemed 3, 16/Goppel 49)
Poredak: Španjolska i Italija 7, Albanija i Izrael 6, Makedonija i Lihtenštajn 0