Kvalifikacije za SP: Pogba bombom zaledio Amsterdam, Benteke zabio za sedam sekundi i srušio rekord

Ponedjeljak, 10. listopada 2016. 23:12 Napisao/la  SC

Napadač Crystal Palacea postigao najbrži pogodak u povijesti kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Najzanimljiviju utakmicu dana u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo odigrali su Nizozemska i Francuska.

Europski viceprvaci su u amsterdamskoj Areni slavili 1:0.

Prvu pravu priliku imali su gosti.

Kevin Gameiro je u 13. minuti primio točan pas na rubu šesnaesterca i odmah pucao u desne rašlje, međutim golman je bio spreman i fantastično mu obranio.

Pogba je na jedno dodavanje Payeta u 30. minuti fantastično potegnuo s nekih 25 metara i pogodio za vodstvo Francuza!

Bila je to loša reakcija golmana Nizozemske Stekelenburga koji je loptu imao na rukama!

U 41. minuti Jansen je promiješao francusku obranu, a Koscielny je u padu s obje ruke zaustavio loptu, no Skomina nije pokazao na bijelu točku.

U 62. minuti sjajno je Karsdorp prošao po desnoj strani, zavrnuo loptu u sredinu, ali Depay nije uspio pogoditi s deset metara.

Samo pet minuta kasnije Payet je nabacio iz kornera s desnse strane, a Pogba pucao glavom s ruba peterrca, ali ravno u Stekelenburga.

Layvin Kurzawa je u 77. minuti opalio jednu bombu s velike udaljenosti, a lopta je prohujala pored lijeve stative!

Domaćin je u 89. minuti imao stopostotonu priliku. Jansen je iz okreta opalio s nekih osam metara, ali dobro je obranio Lloris.

Reprezentacija BIH u posljednjih je 20 minuta u Zenici slomila otpor Cipra.

Edin Džeko zabio je za vodstvo "Zmajeva" u 70. minuti na asistenciju Miralema Pjanića koji je presjekao pogrešno dodavanje ciparskih braniča u svom šesnaestercu, poslao loptu u sredinu odakle je Džeko lako pogodio mrežu.

U 81. minuti isti dvojac režirao je i drugi gol za važnu pobjedu.

Christian Benteke zabio je najbrži gol u povijesti kvalifikacija za svjetsko prvenstvo.

U susretu kod Gibraltara Belgijac je zabio nakon samo 7 sekundi za vodstvo svoje reprezentacije, zatim asistirao za drugi gol i upisao još dva pogotka, a u 80. je uz ovacije izašao iz igre.

Završilo je 0:6 kao i ogled Farski Otoci - Portugal, uz "samo" jedan gol Cristiana Ronalda.

Skupina A: Švedska - Bugarska 3:0 (Toivonen 39, Hijemark 45, Nilsson-Linderlof 58), Nizozemska - Francuska 0:1 (Pogba 30), Bjelorusija - Luksemburg 1:1 (Savitskiy 80/Joachim 85)

Poredak: Švedska i Francuska 7, Nizozemska 4, Bugarska 3, Bjelorusija 2, Luksemburg 1 bod

Skupina B: Farski Otoci - Portugal 0:6 (Andre Silva 12, 22, 37, Ronaldo 65, Moutinho 90+1, Cancelo 90+3 ), Andora - Švicarska 1:2 (Martinez 90+1/Schar 19-11m, Mehmedi 77), Latvija - Mađarska 0:2 (Gyurcso 10, Szalai 77)

Poredak: Švicarska 9, Portugal 6, Mađarska i Farski Otoci 4, Latvija 3, Andora bez bodova

Skupina H: Estonija - Grčka 0:2 (Torosidis 1, Stafylidis 61), BIH - Cipar 2:0 (Džeko 70,81), Gibraltar - Belgija 0:6 (Benteke 1, 43, 56, Witsel 19, Mertens 51, Hazard 79)

Poredak: Belgija i Grčka 9, BIH 6, Estonija 3, Cipar i Gibraltar bez bodova