KVALIFIKACIJE ZA SP

Belgija - Makedonija 1:0, Srbija - Škotska 2:0

Utorak, 26. ožujka 2013. 22:44 Napisao/la  SC

Skupina A: Belgija - Makedonija 1:0 (Hazard 62'), Srbija - Škotska 2:0 (Đuričić 60', 65').

Kvalifikacije za SP, skupina A

BELGIJA - MAKEDONIJA 1:0

Stadion Roi Baudouin. Gledatelja 47.000. Sudac: Olegário Manuel Benquerenca (Portugal).

Strijelac: 1:0 Hazard (62').

Žuti kartoni: Mirallas (Belgija), Hasain (Makedonija).

BELGIJA: Courtois, Kompany, Vermaelen, Vertonghen, Alderweireld, Dembélé (od 54' Chadli), Witsel, Hazard (od 90' Fellaini), De Bruyne, Mertens (od 46' Mirallas), Benteke.

MAKEDONIJA: Pačovski, Noveski, Shikov, Georgievski, Ristovski (od 70' Todorovski), Gligorov, Tasevski (od 46' Hasani), Pandev, Ibraimi, Ivanovski, Tričovski (od 63' Trajkovski).

Nogometaši Belgije dobro su se pomučili protiv Makedonije slavivši 1:0 pogotkom Hazarda u 62. minuti. Makedonija se odlično držala,  ali nakon jednog ubačaja, makedonska obrana nije dobro otklonila opasnost. Hazard je odlično izbacio dvojicu braniča i zatim matirao Pačovskog. U završnici je Chadli imao sjajnu priliku iz kontre, ali Pačovski je ovoga puta izažao kao pobjednik.

SRBIJA - ŠKOTSKA 2:0

Stadion Karađorđe u Novom Sadu. Gledaelja: 7.000. Sudac: Istvan Vad (Mađarska)

Strijelac: 1:0 Đuričić (60'), 2:0 Đuričić (65').

Žuti kartoni: Stojković, Nastasić, Tošić (Srbija), Bridcutt, Rhodes (Škotska).

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Subotić, Nastasić, Tomović, Basta, Fejsa (od 86' Petrović), Milivojević, Tošić (od 90' Stevanović), Đuričić, Tadić (od 69' Đorđević).

ŠKOTSKA: Marshall, Caldwell, Hutton, Whittaker, Hanley, McArthur (od 46' Adam),  Bridcutt, Maloney (od 80' Burke),  Naismith, Rhodes (od 80' Miller).

Nogometaši Srbije djelomično su izbrisali gorak okus nakon poraza u Hrvatskoj svladavši Škotsku. Domaćin se mučio s tvrdom škotskom obranom, a treba reći da su gosti prvi zabili, ali pogodak Naismitha u 49. minuti poništen je zbog zaleđa.

Domaćin je probio gostujuću obranu u 60. minuti. Škotska obrana katastrofalno je reagirala i Đuričiću iz neposredne blizine nije bilo teško zatresti mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je isti igrač nakon nove katastrofalne reakcije škotske obrane. Tomovićev pokušaj obranio je škotski vratar, a Đuričić opet zatresao mrežu.