Kvalifikacije za EP: Ibrahimović odveo Švedsku u Francusku, Slovenija nije uspjela

Utorak, 17. studenog 2015. 22:49 Napisao/la  SC

Uzvratne utakmice dokvalifikacija: Danska - Švedska 2:2 (zbirno 3:4), Slovenija - Ukrajina 1:1 (zbirno 1:3)

Zlatan Ibrahimović odveo je Švedsku u završnicu EP-a dvama pogocima u uzvratnoj utakmici protiv Danske odigranoj u Kopenhagenu.

Uzvratna utakmica završila je neodlučeno (2:2), Danci su izbjegli poraz pogotkom Vestergaarda u 91. minuti. Ibrahimović je u dvije utakmice triput zatresao dansku mrežu.

Slovenija nije uspjela nadoknaditi dva pogotka zaostatka protiv Ukrajine iako je u uzvratnoj utakmici odigranoj u Mariboru povela 1:0 već u 11. minuti.

Tijekom cijele utakmice Slovenci nisu uspjeli pronaći način na koji bi probili ukrajinsku obranu, aktivan rezultat nekoliko je puta održao vratar Handanovič.

U 97. minuti ni Handanovič ništa nije mogao, kada su prema njemu trčala čak trojica ukrajinskih igrača. Yarmolenko je rutinski zatresao mrežu i potvrdio plasman na EP.

Roman Bezjak igrao je u početnoj postavi, iz igre je izašao u 68. minuti. Miral Samardžić sjedio je na klupi.

Uzvratne utakmice dokvalifikacija: Danska - Švedska 2:2 (zbirno 3:4) (Poulsen 81, Vestergaard 90+1/Ibrahimović 19, 76), Slovenija - Ukrajina 1:1 (zbirno 1:3) (Cesar 11/Yarmolenko 90+7)