Kvalifikacije za EP: BiH i Irska odigrali nedlučeno, Džeko u magli pogodio za izjednačenje

Petak, 13. studenog 2015. 23:03 Napisao/la  SC

Prva utakmica dodatnih kvalifikacija: BiH - Rep. Irska 1:1

Reprezentacija BiH nije u Zenici uspjela ostvariti pozitivan rezultat u prvoj utakmici protiv Rep. Irske.

Naprotiv, rezultatom 1:1 na kraju više mogu biti zadoljniji domaćini, koji su u 82. minuti primili pogodak i ozbiljno kompromitirali šanse u uzvratu. Brady je uz dosta sreće uspio svladati Begovića

Edin Džeko uspio je 85. minuti izjednačiti na asistenciju Vranješa i time uzvratnu utakmicu učiniti neizvjesnom.

Utakmica u Zenici negdje od 50. minute nije se više mogla gledati u televizijskom prijenosu zbog guste magle.

BIH: Begović, Mujdža, Šunjić, Spahić, Zukanović, Višća, Pjanić, Cocalić, Lulić, Ibišević, Džeko

REP. IRSKA: Randolph, Coleman, Keogh, Clark, Ward, Hendrick, McCarthy, Whelan, Brady, Hoolahan, Murphy

Prva utakmica dodatnih kvalifikacija: BiH - Rep. Irska 1:1 (Džeko 85/Brady 82)