FRANCUSKA U FINALU Umtiti odlučio pobjednika pogotkom nakon prekida

Utorak, 10. srpnja 2018. 22:08 Napisao/la  SC

Polufinale: Francuska - Belgija 1:0. Utakmica između Francuske i Belgije opravdala očekivanja, potezi igrača poput Hazarda i Mbappea spadaju u najbolje što postoji u svijetu nogometa

Umtiti odlučio pobjednika

Francuska je prvi polufinalist Svjetskog prvenstva u Rusiji.

U 55. minuti Umtiti je u ravni prve vratnice više skočio od Fellanija i glavom loptu skrenuo u mrežu, još jedna utakmica odlučena je nakon ubačaja iz kuta.

Utakmica između Francuske i Belgije opravdala je očekivanja visokom razinom kvalitete, obje momčadi pune su vrhunskih igrača, a potezi igrača poput Hazarda i Mbappea spadaju u najbolje što postoji u svijetu nogometa.

Belgija je počela utakmicu nešto bolje da bi nakon dvadesetak minuta Francuska počela pokazivati prve znakove finalista.

Najbolju priliku nije iskoristio Pavard kojega je Mbappe maestralno pronašao u praznom prostoru, ali je Courtois iskazao vrhunsku formu.

Nakon Umtitijeva pogotka Belgija je počela dominirati kroz posjed lopte, povukla se francuska momčad, najvažnije je bilo onemoćiti skok-igru Lukakua i Fellainija.

Sjajan posao odradili su francuski stoperi Varane i Umtiti, te posebice Pogba koji je čuvao Fellainija.

Osim Fellainijeva pokušaja glavom (65) Belgijanci ništa konkretno nije učinila, previše je ovisila o Hazardu koji ipak nije mogao sam igrati protiv čvrste francuske obrane.

Na kraju je Courtois u 95. minuti obranio Tolissov udarac iz pozicije koje spadaju u velike prilike.

FRANCUSKA: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez, Kante, Pogba, Mbappe, Greizmann, Matuidi (86 Tolisso), Giroud (85 Nzonzi)

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Fellaini (80 Carasco), Witsel, Chadli (90+1 Batshuayi), Dembele (60 Mertens), De Bruyne, Hazard, Lukaku

Polufinalna utakmica: Francuska - Belgija 1:0 (Umtiti 51)