EP Češka pobijedila Škotsku, pogledajte kako je Patrik Schick pogodio mrežu s centra

Ponedjeljak, 14. lipnja 2021. 16:58 Napisao/la  SC
Patrik Schick, dvostruki strijelac

Češka je pobijedila Škotsku uoči utakmice protiv Hrvatske u petak.

Do pobjede su Česi došli najviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Shicku, koji je dvaput znalački kaznio nesmotrenosti škotske obrane.

U 42. minuti Shick je nadvisio škotsku obranu i glavom loptu krenuo u mrežu - 0:1.

Na početku drugoga dijela Škotska je pojačala ritam i počela riskirati, u 52. minuti Shick je istaknuo kandidaturu za strijelca najatraktivnijeg pogotka na prvenstvu!

U jeku škotskog napada, Shick je primio loptu na središtu igrališta i preciznim udarcem iz prve prebacio Marshalla, koji se nije uspio pravodobno vratiti - 0:2.

Škoti su nastavili napadati, dvaput je Vaclik obranio vrlo izgledne udarce Dykesa.

Na kraju je Marshall osujetio teži poraz: Shick je pogodio škotskog vratara, dok Krmencikov udarac iz blizine nije bilo lako braniti.

Što se tiče dojma, Škoti nisu izgledali tako loše u polju koliko su bili nepažljivi u obrani i neučinkoviti u napadu.

ŠKOTSKA: Marshall, Hanley, Cooper, Hendry (67 McGregor), Armstrong (67 Fraser), O'Donnell (79 Forrest), Mcginn, McTominay, Robertson, Dykes (79 Nisbet), Christie (46 Adams)

ČEŠKA: Vaclik, Coufal, Čelustka, Kalas, Boril, Souček, Kral (67 Holes), Masopust (72 Vydra), Darida (87 Sevcik), Jankto (72 Hlozek), Schick (87 Krmencik)

Skupina D, 1. kolo: Škotska - Češka 0:2 (Shick 42, 52)

Poredak: Češka 3, Engleska 3, Hrvatska 0, Škotska 0