EP 2020 Grci osvojili bod u Zenici nakon 0:2, Švicarska vodila 3:0 i ostala bez pobjede

Utorak, 26. ožujka 2019. 22:58 Napisao/la  SC

Šveđani su gubili 0:2 do 70. minute, pa su onda trima pogocima do 91. minute stekli vodstvo 3:2, ali nisu pobijedili

Miralem Pjanić svih podignuo na noge pogotkom iz slobodnog udarca, a zatim pocrvenio

Kvalifikacije za EP 2020

BiH i Grčka odigrali su neodlučeno (2:2) u Zenici nakon što su se gosti uspjeli vratiti poslije 2:0.

Rano su domaćini poveli i sat vremena kontrolirali utakmicu.

U 64. minuti Fortounis je smanjio vodstvo iz kaznenog udarca, a u sljedećoj minuti Pjanić je dobio izravni crveni karton.

Grčka je iskoristila prednost igrača više i izjednačila.

Švicarska je ostala bez pobjede iako je do 84. minute vodila čak 3:0.

A onda se dogodio neviđeni preokret, Danci su za manje od deset minuta uspjeli postići tri pogotka i osvojiti bod.

Mario Gavranović sjedio je na švicarskoj klupi.

Dramatično je bilo u završnici utakmice u Norveškoj.

Šveđani su gubili 0:2 do 70. minute, pa su onda trima pogocima do 91. minute stekli vodstvo 3:2.

Međutim, Norvežani su uspjeli izjednačiti u 97. minuti.

Luis Enrique nije vodio španjolsku reprezentaciju zbog obiteljskih razloga, tako je objavio španjolski savez uz zamolbu medijima za diskreciju.

Utakmicu na Malti vodio je njegov dugogodišnji asistent Robert Moreno.

Skupina J: Armenija - Finska 0:2 (Jensen 14, Soiri 78), Italija - Lihtenštajn 6:0 (Sensi 17, Verratti 32, Quagliarella 35-11m 45+3-11m, Kean 70, Pavoletti 77), BiH - Grčka (Višća 10, Pjanić 15/Fortounis 64-11m, Kolovos 85)
Poredak: Italija 6, BiH i Grčka 6, Finska 3, Armenija i Lihtenštajn 0

Skupina D: Irska - Gruzija 1:0 (Hourihane 36), Švicarska - Danska 3:3 (Freuler 19, Xhaka 66, Embolo 76/Jorgensen 84, Gytkjaer 88, Dalsgaard 90+3)
Poredak: Irska 6, Švicarska 4, Danska 1, Gibraltar i Gruzija 0

Skupina F: Malta - Španjolska 0:2 (Morata 31, 73), Norveška - Švedska 3:3 (Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7/Claesson 70, Nordvelt 86-ag, Quaison 90+1), Rumunjska - Farski Otoci 4:1 (Deac 26, Keseru 29, 33, Puscas 63/Davidsen 40-11m)
Poredak: Španjolska 6, Švedska 4, Rumunjska i Malta 3, Norveška 1, Farski Otoci 0