Hrvatska nogometna reprezentacija večeras će s početkom u 20,45 igrati svoju treću utakmicu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2026. godine. Hrvatska gostuje kod Farskih otoka u Tórshavnu, gdje će tražiti i treću pobjedu nakon slavlja protiv Gibraltara (7:0) i Češke (5:1) u dosadašnjem dijelu kvalifikacija.
Izbornik Zlatko Dalić u večerašnjoj bi postavi mogao imati dva debitanta, osim mlade zvijezde Rijeke Tonija Fruka koji će zaigrati od prve minute, priliku bi mogao dobiti i bivši kapetan momčadi s Rujevice Ivan Smolčić.
Ivan Smolčić pozvan je prvi puta u seniorsku reprezentaciju iako nije bio ni među igračima na pretpozivu, te je vrlo moguće da branič Coma upiše debi od prve minute.
Naime, hrvatski izbornik prisiljen je na kombinirani sastav obzirom da na raspolaganju nema Gvardiola, Stanišića i Kovačića.