Kvalifikacije za SP 2014: Riise u sudačkoj nadoknadi utišao Slovence, Ukrajini bod na Wembleyu

Utorak, 11. rujna 2012. 21:49 Napisao/la  SC

Slovenci su na gostovanju u Norveškoj poveli golom Sulera u 16. minuti utakmice, izjednačio je Henriksen u 26. minuti. Hladan tuš za slovensku reprezentaciju stigao je u 94. minuti kada je Riise s bijele točke pogodio za konačnih 2:1.

Ostale utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pružile su pregršt zanimljivosti. Svjetski prvaci Španjolci do pobjede u Gruziji stigli su tek u 86. minuti utakmice golom Soldada, naši susjedi iz Bosne i Hercegovine nastavili su efikasno puniti protivničke mreže, ovoga puta stradala je Latvija koja je već u petoj minuti utakmice došla do vodstva, no osam minuta kasnije Misimović vraća Bosance u igru, a do kraja susreta mreža Latvijaca tresla se u još tri navrata.

Englezi su se na domaćem terenu provukli kroz iglene uši protiv raspoložene Ukrajine. Konoplyanka je Ukrajince doveo u vodstvo u 39. minuti utakmice, a Frank Lampard u 87. s bijele točke spasio je bod s kojim Englezi nikako ne mogu biti zadovoljni.

Za bodovima najviše mogu žaliti Slovenci koji su na gostovanju u Norveškoj poveli golom Sulera u 16. minuti utakmice, izjednačio je Henriksen u 26., a hladan tuš za slovensku reprezentaciju stigao je u 94. minuti kada je Riise s bijele točke pogodio za konačnih 2:1.

Grupa B

Bugarska – Armenija 1:0 (1:0 Manolev 44')

Italija – Malta 2:0 (1:0 Destro 5', 2:0 Peluso 90+1')

Grupa C

Švedska – Kazahstan 2:0 (1:0 Elm 37', 2:0 Berg 90+4')

Austrija - Njemačka 1:2 (Junuzović 57'/Reus 44', Ozil 52')

Grupa D

Rumunjska – Andora 4:0 (1:0 Torje 29', 2:0 Lazar 44', 3:0 Gaman 90', 4:0 Maxim 90')

Turska - Estonija 3:0 (1:0 Belezoglu 44', 2:0 Bulut 60', 3:0 Inan 75')

Mađarska – Nizozemska 1:4 (0:1 Lens 3', 1:1 Dzsudzsak 7', 1:2 Indi 19', 1:3 Lens 53', 1:4 Huntelaar 74')

Grupa E

Cipar – Island 1:0 (1:0 Makridis 57')

Norveška – Slovenija 2:1 (0:1 Suler 16', 1:1 Henriksen 26', 2:1 Riise 90+4')

Švicarska – Albanija 2:0 (1:0 Shaqiri 23', 2:0 Inler 68')

Grupa F

Izrael – Rusija 0:4 (0:1 Kerzhakov 7', 0:2 Kokorin 18', 0:3 Kerzhakov 64', 0:4 Fayzulin 77')

Sjeverna Irska – Luksemburg 1:1 (1:0 Shiels 14', 1:1 da Mota 86')

Portugal – Azerbajđan  3:0 (1:0 Varela 64', 2:0 Postiga 85', 3:0 Alves 88')

Grupa G

Bosna i Hercegovina – Latvija 4:1 (0:1 Gorkss 5', 1:1 Misimović 13', 2:1 Pjanić 44', 3:1 Misimović 54', 4:1 Džeko 90')

Slovačka – Lihtenštajn 2:0 (1:0 Sapara 36', 2:0 Jakubko 78')

Grčka – Litva 2:0 (1:0 Ninis 55', 2:0 Mitroglou 72')

Grupa H

Poljska – Moldavija 2:0 (1:0 Blaszczykowski 33', 2:0 Wawrzyniak 81')

San Marino – Crna Gora 0:6 (0:1 Đorđević 24', 0:2 Beqiraj 25', 0:3 Beqiraj 52', 0:4 Zverotić 69', 0:5 Delibašić 78', 0:6 Delibašić 82')

Engleska – Ukrajina  1:1  (0:1 Konoplyanka 39', 1:1 Lampard 87'-11m)

Grupa I

Gruzija – Španjolska 0:1 (0:1 Soldado 86')

Francuska – Bjelorusija 3:1 (1:0 Capoue 49', 2:0 Jallet 68', 2:1 Putsila 72', 3:1 Ribery 80')