Kvalifikacije za U-17 EP: Hrvatska pobijedila Tursku i zauzela prvo mjesto u skupini

Petak, 19. listopada 2012. 18:07 Napisao/la  I. J.

Kvalifikacijska utakmica za EP U-17: Hrvatska - Turska 4:3

Kvalifikacijska utakmica za EP U-17

HRVATSKA - TURSKA 4:3

Stadion Gospin dolac. Gledatelja: 4000

Sudac: David Piasecki (Poljska) 6,5

Žuti kartoni: Fiolić (Hrvatska), Altintas, Ozturk (Turska)

Strijelci: 1:0 Murić (14) 1:1 Ozturk (25) 2:1 Fiolić (26), 3:1 Roguljić (43), 3:2 Gemicibasi (63), 4:2 Krešić (70), 4:3 Acar (76)

HRVATSKA: Marić 6, Iharoš 5,5, Džijan 5,5 (od 32. Krešić 7 ), Prce 6, Mamić 6, Fiolić 6,5, Vojković 6,5, Bašić 6,5, Murić 6,5, Roguljić 7 (od 75. Lulić -), Brodić 7,5 (od 72. Dabro -).

TURSKA: Demirlek 6, Aydin 5,5, Ari 5,5, Yagci 5,5 (od 28. Mercan 5,5), Acar 6, 5, Gemcibasi 6, Bingol 6(od 46. Ceylan 6), Kose 5,5 (od 62. Tac 6), Ozturk 6,5, Altintas 6

Hrvatska kadetska reprezentacija je osigurala izlučni krug kvalifikacija za nastup na EP nakon što je u Imotskom savladala Tursku sa 4:3 i zauzela prvo mjesto u skupini.

Bez glavne zvijezde Alena Halilovića hrvatska reprezentacija pobijedila je vršnjake iz Turske u uzbudljivoj utakmici u kojoj su "mali vatreni" na kraju spašavali pobjedu.

Mladi Dinamov centarfor Fran Brodić bio je dvostruki asistent. Kod prvog gola lansirao je u prostor Murića, a on je lakoćom prevario turskog vratara Demirleka u 14. minuti – 1:0. Turska je izjednačila u 25. minute, Ozturk je iz blizine zakucao loptu u mrežu – 1:1.

Pogocima Fiolića i Roguljića Hrvatska je u 43. minuti ostvarila uvjerljivu prednost, pokazalo da 3:1 neće biti dostatno za pobjedu. Turci su smanjili golom iz slobodnjaka Gemicibasija, a onda je Krešić poslije ubačaja iz kuta pogodio za 4:2. Turci se vraćaju golom Acara, ali za više od 4:3 nisu imali snage.