Kvalifikacije za SP: Hrvatska i Turska odigrale neodlučeno pred praznim tribinama

Ponedjeljak, 05. rujna 2016. 22:44 Napisao/la  SC

Skupina I - 1. kolo: Hrvatska - Turska 1:1. Tipična utakmica za razdoblje sezone u kojoj najbolji igrači tek ulaze u natjecateljski ritam

Hrvatska i Turska odigrale su utakmicu (1:1) bez pobjednika pred praznim tribinama maksimirskog stadiona.

U deprimirajućoj atmosferi hrvatska reprezentacija nije uspjela dosegnuti razinu moći kojom bi probila dobro organizirani obrambeni blok. Tipična utakmica za razdoblje sezone u kojoj najbolji igrači tek ulaze u natjecateljski ritam.

Uvodnih desetak minuta turska momčad bolje je stajala na terenu, a Mor (2) je prodorom i udarcem sa 17 metara pokazao zašto slovi velikim talentom turskog nogometa.

U 10. minuti Vrsaljko je ubaci zdesna, Mandžukić je loptu poslao pod prečku, Babacan je skrenuo loptu u gredu. Odbijena lopta sjela je na Pjacinu nogu od koje se opet odbila u gredu!

Od toga trenutka hrvatska reprezentacije preuzela je kontrolu igre i počela dominirati, greda se još dvaput tresla do odmora.

U 22. minuti Pjaca je glavom skrenuo loptu u okvir gola, u 31. minuti Perišić je prebacio Babacana i pogodio gredu.

U 43. minuti Modrić je driblingom iznudio kazneni udarac, Rakitić je mirno pogodio mrežu s bijele točke - 1:0.

U 48. minuti Calhanoglu je izveo slobodni udarac, lopta je pogodila Perišića i promijenila smjer, Kalinić nije imao šanse vratiti se u svoj kut - 1:1.

U drugom dijelu dominacija hrvatske reprezentacije nije imala najvažniju komponentu, u završnici je nedostajao potez odluke.

Većinu drugoga poluvremena turska reprezentacije provela je na svojoj polivici, ali spori protok lopte hrvatske momčadi i snažna turska duel-igra ni jednom nisu poremetile raspored gostujuće obrane.

Svi hrvatski pokušaji bili su lako predvidljivi uključujući Pjacin (75) udarac glavom, kada je vratar Babacan osujetio najbolju hrvatsku priliku sve do sudačke nadoknade, kada se Badelj prošao lijevom stranom kaznenog prostora i pokušao pogoditi vrata udarcem iskosa.

HRVATSKA: KaliniĆ, Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Strinić, Badelj, Modrić, Rakitić (64 Brozović), Perišić, Pjaca (79 Kalinić), Mandžukić (84 Kramarić)

TURSKA: Babacan, Ozbayrakli, Koybasi, Aziz, Yokuslu, Tosun (71 Sahan), Calhanoglu, Topal, Tufan, Mor (84 Volkan Sen), Ayhan (53 Calik)

Kvalifikacije za SP, Skupina I - 1. kolo: Hrvatska - Turska 1:1 (Rakitić 44-11m/Calhanoglu 45+3)