Kvalifikacije za EP: Wales i BiH bez pogodaka, Nizozemska tek u završnici slomila Kazahstan

Petak, 10. listopada 2014. 23:02 Napisao/la  SC

Rezultati: Wales - BiH 0:0, Turska - Češka 1:2,  Nizozemska - Kazahstan 3:1

Nizozemska je tek u zadnjih desetak minuta slomila otpor Kazahstana, koji je na odmor otišao s minimalnom prednošću. Huntelaar je izjednačio u 62. minuti, a onda je jednosmjerna utakmica umalo završila u slijepoj ulici. Afellayjov pogodak u 82. minuti razbio je iluzije gostiju. Turska ne djeluje kao momčad koja u ovim kvalifikacijama može ostvariti plasman na EP, Češka je ostvarila važnu gostujuću pobjedu.

Wales i BiH odigrali su utakmicu bez pogodaka, a Cipar je kod kuće izgubio od Izraela čime je gostujuća pobjeda protiv Bih izgubila značaj.

Skupina A: Nizozemska - Kazahstan 3:1 (Huntelaar 62, Afellay 82, van Persie 89-11m/Abdulin 18), Latvija - Irska 0:3 (Sigurdsson 66, Gunnarsson 77, Gislason 90), Turska - Češka 1:2 (Umut Bulut 8/Sivok 16, Dockal 58)
Poredak: Češka 6, Irska 6, Nizozemska 3, Kazahstan 1, Latvija 1, Turska 0

Skupina B: Wales - BiH 0:0, Belgija - Andora 6:0 (De Bruyne 31-11m, 34, Chadli 37, Origi 58, Mertens 65, 68), Cipar - Izrael 1:2 (Makridis 67/Damari 38, Ben Haim 45)
Poredak: Wales 4, Belgija 3, Izrael 3, Cipar 3, BiH 1, Andora 0