Kvalifikacije U-21: Šveđani i Španjolci remijem zadržali Hrvatsku na vrhu skupine

Ponedjeljak, 05. rujna 2016. 20:18 Napisao/la  SC

Nakon osmog kola Hrvatska ima 19, Švedska 18 a Španjolska 17 bodova

U utakmici Skupine 6 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2017 reprezentacija do 21 godine Švedska i Španjiolska  u Malmou su odigrale neodlučeno 1:1.

Rezultat je to "po guštu" reprezentativaca koje vodi Nenad Gračan.

Dva kola prije kraja kvalifikacija Hrvatska je vodeća sa 19 bodova, jednim više od Šveđana i dva više od Španjolaca koji su sami sebi zakomplicirali život.

Nakon prvog poluvremena za trenutni zaborav, drugi je dio, posebno u završnici ponudio puno uzbuđenja.

Nastavak su bolje otvorili Španjolci i u 50. minuti stigli su do vodstva.

Lijepo je pogodio prvi strijelac španjolske reprezentacije Deulofeu na asistenciju Bellerina.

Aktualni europski prvak Švedska nije uputila niti jedan udarac u okvir španjolskoga gola, a mogla je čak i pobijediti.

U 84. minuti vratar Španjolaca Pau u kaznenom prostoru ruši Asora i za to dobiva žuti karton.

Loptu na bijelu točku stavlja kapetan Šveđana Olsson, ali pogađa prečku.

Minutu kasnije isti igrač izvodi korner, njegovo ubacivanje glavom zahvaća branič gostiju Merino i postavlja konačnih 1:1.

Dva kola su do kraja kvalifikacija, a tri momčadi još uvijek vode borbu za dva mjesta.

Pobjednik skupine ima izravan plasman dok drugoplasiranu reprezentaciju očekuje doigravanje.

Kvalifikacije U-21, Skupina 6. Švedska - Španjolska 1:1 (Merino 86-ag/Deulofeu 50'). Poredak: 1. Hrvatska 19, 2. Švedska 18, 3. Španjolska 17,  4. Gruzija 12, 5. Estonija 4, 6. San Marino 1 bod.