KVALIFIKACIJE ZA SP

Srbija poražena u Skoplju, Belgija pobijedila

Utorak, 16. listopada 2012. 20:43 Napisao/la  SC

Rezultati utakmica 4. kola Skupine A: Makedonija - Srbija 1:0, Belgija - Škotska 2:0

SKUPINA A, 4. kolo

MAKEDONIJA - SRBIJA 1:0

Arena Filip II Makedonsk. Sudac: Bas Nijhuis (Nizozemska).

Strijelac: 1:0 Ibraimi (59-11m)

Crveni karton: Tomović (58)

MAKEDONIJA: Pacovski, Georgievski, Noveski, Grncarov, Hasani, Demiri (87 Shumulikoski), Gligorov, Tasevski (73 Trickovski), Lazaevski, Ibraimi, Ivanovski (90+1 Ristovski)

SRBIJA: Brkić, Tomović, Kolarov, Biševac, Nastasić, Tošić, Tadić (68 Ivanović), Fejsa, Ignjovski, Djuričić (61 Lekić), Marković (74 Sulejmani)

Makedonija je pobijedila Srbiju u utakmici tijekom koje su srpski reprezentativci ostavili nešto bolji dojam do primljenog pogotka. Kazna za nedorečenu i slabu igru dogodila se u 59. minuti kada je Ibraimi iskoristio kazneni udarac i postigao jedini pogodak za veliku makedonsku pobjedu ostvarenu bez pomoći kažnjenog Gorana Pandeva.

Sudac Nijhus dosudio je najstrožu kaznu zbog prekršaja Tomovića nad Hasanijem, pri tome je u duhu pravila pokazao crveni karton srpskom reprezentativcu.

Da su odnosi u momčadi Siniše Mihajlovića poremećeni ukazuje podatak da je u 68. minuti u igru ušao Branislav Ivanović, jedan od najboljih igrača Chelsea i donedavni kapetan srpske reprezentacije.

Ništa nije pomoglo, Srbija je odigrala najslabiju utakmicu u kvalifikacijama i porazom praktično prepustila Belgiji i Hrvatskoj borbu za prva dva mjesta.

BELGIJA - ŠKOTSKA 2:0

Stadion Roi Baudouin. Sudac: Tom Harald Hagen (Norveška).

Strijelci: 1:0 Benteke (69), 2:0 Kompany (71)

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Kompany, Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Dembélé (46 Hazard), Benteke, Chadli, Mertens (56 Mirallas)

ŠKOTSKA: McGregor, Hutton, Berra, Caldwell, Maloney, D. Fletcher, S. Fletcher, Morrison, McArthur, Commons (46 Mackie), Fox

Dugo su Belgijanci lomili škotski otpor. Tek u 69. minuti De Bruxne je ubacio s lijeve strane, visoki Benteke u ravni druge vratnice nadskočio je škotsku obranu i udarcem glavom zatresao mrežu - 1:0.

Samo dvije minute kasnije utakmica je riješena, Kompany je iz okreta udarcem s 15 metara postigao pogodak za nogometne sladokusce i postavio konačnih - 2:0.