Ponedjeljak, 13. lipnja 2022. 22:51 Napisao/la  SC

Luka Modrić  odlučio pobjednika

Povijesno slavlje u Parizu

Hrvatska je pobijedila Francusku usred Pariza!

U 4. minuti Konate je slučajno nagazio Budimira u kaznenom prostoru, sudac Orel Grinfeld pokazao je je na bijelu tošku, VAR je potvrdio odluku.

U 5. minuti Modrić je postigao pogodak iz kaznenog udarca kojim je Hrvatska prvi put u povijesti pobijedila Francusku.

Nakon pogotka utakmicu na Stade de Franceu obilježila je vrlo disciplinirana i visoko koncentrirana hrvatska igra u obrani, tijekom cijeloga susreta hrvatska momčad odolijevala je različitom intezitetu francuskih napada.

U razdobljima jačih i slabijih pritisaka, zbijena hrvatska obrana na čelu s iznimno pouzdanim Šutalom i Erlićem, francuskim napadačima nije praktično ponudila ni jednu šansu za kojom mogu žaliti.

Ni fizički superiorni Mbappe nije se našao u šansi koja bi za sigurnog Ivušića bila problematična.

Hrvatska je bolje izgledala u posjedu lopte u prvom dijelu utakmice, kada su osvjedočeni majstori Modrić, Kovačić i opet impresivni Brozović znalački držali loptu.

U drugom je dijelu francuska reprezentacija pojačala pritisak, ali je do pogotka mogla samo slučajno.

Nije hrvatska uspjela stvoriti ni jednu izrazitu priliku tijekom utakmice, zaprijetili su nekoliko puta hrvatski igrači u završnici (Majer 71, Vlašić 88), Maignan je rutinski obranio.

FRANCUSKA: Maignan, Koundé (46 Pavard), Konaté, Kimpembe, Digne, Kamara (46 Tchouameni), Guendouzi (80 Griezmann), Rabiot, Nkunku (72 Coman), Mbappé, Benzema

HRVATSKA: Ivušić, Stanišić, Erlić, Šutalo, Juranović, Brozović, Modrić, Kovačić (90+2 Sučić), Pašalić (65 Majer), Brekalo (72 Vlašić), Budimir (72 Kramarić)

Liga nacija, Liga A, Skupina , 4. kolo: Francuska - Hrvatska 0:1 (Modrić 5-11m), Danska - Austrija 2:0 (Wind 21, S. Olsen 37)

Poredak: Danska 9, Hrvatska 7, Austrija 4, Francuska 2