Hrvatski nogometaši pogocima Kiša i Pongračića pobijedili Sloveniju u 2. kolu Kupa regija

Srijeda, 14. studenog 2012. 17:00 Napisao/la  SC

Kup regija, 2. kolo: Hrvatska - Slovenija 2:1 (Kiš 45', Pongračić 63'/Šporar 35')

Kup regija (U-20), 2.kolo kup

HRVATSKA - SLOVENIJA 2:1

Igralište Valbrune. Gledatelja: 200. Sudac: Andrea Merlino. Pomoćnici: Alessio Tolfo, Cristian De Franco (svi Italija).

Strijelci: 0:1 Šporar (35'), 1:1 Kiš (45'), 2:1 Pongračić (63').

Žuti kartoni: Aleksić, N. Datković (Hrvatska), Črnic (Slovenija).

HRVATSKA: Kovačić (od 46' Sluga), Jakoliš, Aleksić (od 80' T. Datković), Bubnjić, N. Datković (od 46' Čalušić), Močinić (od 46' Miličević), Babić, Mlinar (od 46' Oršić), Kiš (od 46' Pongračić ), Šitum, Čulina (od 46' Gorupec).

SLOVENIJA: Oblak (od 46' Jug), Kous, Blažić, Kranjc, Vrhovec, Šporar (od 62' Bratanović), Jelenić (od 73' Roškar), Ploj (od 46' Klinar), Trajkovski (od 46' Janza), Žibert (od 46' Kovjenić), Črnic  (od 63' Valenčić).

Nogometaši Hrvatske pobijedili su Sloveniju 2:1 pogocima Kiša i Pongarčića u 2. kolu Kupa regija. Iako je Hrvatska imala početnu inicijativu, Slovenci su brzo preuzeli kontrolu na terenu. U 12. minuti Kovačić je obranio pokušaj Žilberta. U 35. minuti Črnic je proigrao Šporera i s deset metara zatresao je mrežu - 0:1.

Iako se činilo da će gosti na poluvrijeme otići s prednošću, pogotkom Kiša koji je oštrim udarcem prevario vratara Oblaka.

Pobjedu Hrvatskoj donio je Pongarčić u 63. minuti nakon što je na poluvremenu zamijenio Kiša. Pongarčić je izveo slobodan udarac s 25 metara, a lopta je uz lošu reakciju vratara Slovenije Juga završila u mreži.