Hrvatska pobjedom protiv Armenije ostvarila plasman u zavšnicu EP-a 2024

Utorak, 21. studenog 2023. 22:43 Napisao/la  SC

Hrvatska se na kraju plasirala na EP kao druga u skupini, Wales  i Turska odigrali neodlučeno

U 42. minuti Sosa je ubacio slijeva, Budimir je u ravni prve vratnice glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:0.

Budimirov pogodak odlučio je pobjednika odlučujuće utakmice za plasman na EP, Hrvatska se na kraju plasirala na EP kao druga u skupini.

Tijekom cijeloga prvoga dijela hrvatska reprezentacija stvarala je pritisak, samo je jednom uspjela stvoriti izglednu priliku i poentirati.

Na drugoj strani Livaković je u 30. minuti obranio zicer, kada je Hovhannisyan sam istrčao ispred njega.

U drugom dijelu rasterećenija hrvatska momčad stvorila je nekoliko izglednih prilika, Čančarević je obranio nekoliko teših udaraca.

Najvažnije, Armenija u drugom dijelu ništa konkretno nije uspjela napraviti, a statistika utakmica jasno ukazuje kakvoj je utakmici svjedočilo 20.000 gledatelja na Maksimiru.

Hrvatska je uputila 11 udaraca u okvir vratiju, Armenija samo 2.

Ukupno je Hrvatska uputila 23 udaraca prema vratima, Armenija samo 6.

HRVATSKA: Livaković, Stanišić (50 Juranović), Šutalo, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Majer (83 Sučić), Kramarić (68 Marco Pašalić), Ivanušec (46 Mario Pašalić), Budimir (83 Baturina)

ARMENIJA: Čančarević, G. Harutyunyan, Mkrtchyan, Calisir, Tiknizyan, Hovhannisyan (86 Piloyan), Spertsyan, H. Harutyunyan (69 Dashyan), Ranos (73 Miranyan), Sevikyan (70 Serobyan), Zelarayan (46 Bichakhchyan)

Skupina D, utakmice 10. kola: Hrvatska - Armenija 1:0 (Budimir 43), Wales - Turska 1:1 (Williams 8/Yazici 70-11m)

Poredak: Turska 17, Hrvatska 16, Wales 12, Armenija 8, Latvija 3