Hrvatska nogometna reprezentacija poražena u Miamiju, Peru kaznio pogreške braniča

Subota, 24. ožujka 2018. 03:47 Napisao/la  SC

Prijateljska utakmica: Peru - Hrvatska 2:0. Od 74. minute Hrvatska je igrala s igračem više, Andrej Kramarić u zadnjim minutama napravio više konkretnog nego cijela momčad prije toga

Hrvatska reprezentacija u novim crno-plavim dresovima doživjela je poraz (0:2) od Perua u prvoj utakmici na američkoj turneji odigranoj u Miamiju.

U prvom dijelu Peru je ostavio bolji dojam iako agresivnija i čvršća igra peruanske reprezentacije nije razlog pogotku u 12. minuti.

Uža hrvatska obrana vezanim tehničkim pogreškama pripremila je Carrillu poziciju za udarac s 19 metara, lopta je okrznula Vidu i prevarila Subašića - 1:0.

Asistent strijelcu bio je Strinić na kraju neuspjela pokušaja izmjene lopte braniča (Strinić, Ćorluka, Vida...) koji očigledno ne igraju u svojim klubovima.

Cijela momčad Perua stajala je organizirano i plitko iza lopte, pa razdoblja tzv. kontinuiranih napada hrvatske reprezentacije nisu bila opasna.

U drugom dijelu izbornik Zlatko Dalić u igru je poslao Kovačića.

Bilo je logično očekivati da će hrvatski vezni red sastavljen od dvojice igrača Real Madrida (Modrić, Kovačić) i jednog igrača Barcelone (Rakitić) organizirati pas-igru na visokom nivou.

Međutim, prije nego što je Hrvatska počela osmišljeno igrati, primila je drugi pogodak.

U 48. minuti Farfan je pobjegao Vidi na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, Subašić je odbio loptu, Flores je natrčao - 2:0.

U drugom dijelu hrvatska momčad ostavila je puno bolji dojam u pas-igri, prednjačio je svjetski majstor Modrić, koji je podijelio nekoliko obećavajućih zadnjih pasova...

Uzalud budući da u završnici nije bilo raspoloženog igrača sve dok nije ušao Kramarić.

Prekasno s obzirom kako je igrao Kalinić.

Od 74. minute Hrvatska je igrala s igračem više, Yotun je dobio drugi žuti karton.

Igrač više nije značio ništa više od ponekoga pasa više sve do zadnjih minuta utakmice, zbila se peruanska momčad i branila bez izravne opasnosti sve dok Kramarić nije pronašao nekoliko minuta nadahnuća.

U 87., 90., i 92. minuti Kramarić je učinio više konkretnog nego cijela momčad prije toga.

Prvo je na desnoj strani primio loptu nakon ubačaja iz kuta, oslobodio se čuvara i promašio suprotni kut.

Zatim je gađao glavom iz blizine i plasiranim udarcem s 18 metara, oba puta vratar Caceda izvanredno je reagirao i sačuvao vodstvo.

Slijedi utakmica protiv Meksika bez većine igrača koji su igrali protiv Perua.

U svoje klubove vratili su se Modrić, Rakitić, Perišić, Brozović, Mandžukić...

PERU: Caceda, Advincula, Santamaria, Ramos (od 72. Araujo), Trauco, Tapia (od 84. Pena), Yotun, Carrillo (od 78. Aquino), Flores (od 67. Hurtado), Cueva (od 64. Benavente), Farfan (od 88. Ruidiaz)

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Vida, Ćorluka, Strinić, Rakitić, Brozović (od 56. Kovačić), Mandžukić (od 71. Pjaca), Modrić, Perišić (od 78. Rebić), N. Kalinić (od 64. Kramarić).

Prijateljska utakmica: Peru - Hrvatska 2:0 (Carrillo 12, Flores 48)