Valdas Dambrauskas promjenama zbunio navijače i naljutio igrače

Nedjelja, 10. srpnja 2022. 14:58 Napisao/la  Toni Bilić
Valdas Dambrauskas
Valdas Dambrauskas Foto: HNK Hajduk

Nakon što je u posljednjem prvenstvenom kolu prošle sezone Dinamo pobjedom nad Hajdukom (3:1) potvrdio osvajanje nove titule prvaka, Dinamo je na početku ove sezone pobijedio Hajduk u Superkupu poslije boljeg izvođenja udaraca s bijele točke.

Tako su dinamovci u manje od mjesec dana dva puta bili bolji od hajdukovaca na maksimirskom travnjaku.

Subotnji poraz otkrio je još jednom mnoge slabosti momčadi Valdasa Dambrauskasa.

U prvom dijelu susreta Splićani su izgledali više nego dobro, bili su opasniji zahvaljujući prije svega odličnoj igri mladog Biuka, koji je na lijevoj strani stvarao velike probleme Moharramiju, a time i cijeloj obrani domaćina.

Uz to je Mikanović na asistenciju Kalinića pogodio gredu iznad Livakovića.

I kada se očekivalo da će bijeli nastaviti u istom, ako ne i boljem ritmu u nastavku susreta, trener Valdas Dambrauskas ničim izazvan povukao je u 58. minuti iz igre Biuka i uveo Sahitija.

Mladi Hajdukov napadač bio je i sam iznenađen takvom odlukom trenera.

Kada smo već kod izmjena, Nikola Kalinić kojeg je Litavac o u 70. minuti zamijenio, bio je nezadovoljan tom odlukom.

Oštro je reagirao, gotovo se posvađao s trenerom.

Bila je to ružna slika.

Hajdukov strateg nije ponudio odgovor zašto je promjenio o tada najboljeg igrača, Stipu Biuka.

U drugom poluvremenu domaćini su zagospodarili travnjakom, stvorili su nekoliko izglednih prilika koju su propustili realizirati Drmić i Ivanušec, točnije svojim obranama sačuvao je mrežu Lovre Kalinić.

Po onome što je pokazao zaslužio je da izbornik Zlatko Dalić povede više računa o njemu.

Nastavak susreta još jednom je potvrdio da su stoperi najslabiji dio momčadi Hajduka.

Dambrauskas je povjerenje dao Simiću i Borevkoviću, koji su "plivali" na sve strane.