Paolo Tramezzani ostao defanzivac i kada gubi utakmice

Subota, 17. travnja 2021. 12:45 Napisao/la  Toni Bilić
Paolo Tramezzani
Paolo Tramezzani Foto: HNK Hajduk

Hajduk je na poljudskoj ljepotici potpuno zasluženo izgubio od Osijeka (0:1), koji je nastavio borbu s Dinamom za titulu prvaka.

S druge strane Splićani su bili u priliki, poslije novog posrtaja Gorice, približiti se trećem mjestu na tri boda.

Nisu uspjeli!

Igrom koju su prezentiralu u srazu sa Osječanima to nisu niti zaslužili.

Jedan podatak sve govori o igri domaćina, niti jedan udarac nije završio u okvir vratiju Osijeka.

Gostujući vratar trebao se bojati samo da od hladnog vjetra, da se, ne daj Bože, ne prehladi.

Od prvog sučevog zvižduka bilo je jasno da je Tramezzaniju bilo najvažnije ne izgubiti utakmicu, točnije ne primiti gol, a u napadu ako se što kojim slučajem dogodi.

Bio je svjestan da se njegova momčad neće vratiti u utakmicu ako prva primi gol što se dogodilo.

Uz strijelca Miereza najbolji pojedinac na travnjaku bio je vratar Hajduka, reprezentativac Kalinić u finišu prvog dijela osujetio je tri velike prilike gostiju.

Isto je ponovio u nastavku susreta, kada je uspio obraniti sve osim udarca kojim je Mierez zatresao mrežu.

Igru hajdukovaca nema razloga komentirati, ona je od kada je došao Tramezzani iz utakmice u utakmicu ista.

Čvrsti talijanski blok, a u napadu što Livaja i Umut naprave!

Ovog puta nisu učinili ništa, nisu imali ni pomoć suigrača.

Livaja se često vraćao po loptu, jer su vezni igrači bili isključivo zaduženi za defanzivu, napadački segmet kao da im je bio zabranjen.

Prema Tramezzanijevoj taktičkoj impostaciji, momčad se razvukla poput velike kobasice.

Zadnji red djelovao je nesigurno, Mierez je zabio eurogol glavom nakon što je let lopte mladi reprezentativac Vušković pogrešno procjenio.

Vezni red uvukao se u prsa zadnjem redu, dok su Kačaniklić, Livaja i Umut bili odvojeni od ostatka momčadi.

Veliki dio sredine travnjaka bio je prazan, takvim rasporedom igrača talijanski stručnjak od prve minute je usmjerio tijek događanja na travnjaku, gostima je omogućio da svih 90 minuta dominiraju i na njegovu sreću zabiju samo jedan gol.

Pokušao je nakon primljenog gola Tramezzani nešto popraviti u igri, umjesto Kačaniklića ubacio je Diamantakosa.

Ta dvojica igrača nisu zaslužila nositi bijele dresove.

Još jedan biser domaćeg trenera, izvukao je napadača Umuta i Atanasova, uveo je Biuka i Dolčeka.

Umjesto da je na travnjak poslao mladog napadača Ljubičića, Tramezzani je ostao defanzivac i kada gubi utakmice.

Šlag na tortu Hajdukove igre stavljen je kada je Marco Fossati u samo dvije minute zaradio dva žuta kartona.

Isto je učinio u srazu sa Varaždinom na Poljudu.