Konferencijska liga: Marin Ljubičić dvama pogocima zapalio Poljud

Četvrtak, 22. srpnja 2021. 23:05 Napisao/la  Toni Bilić

Konferencijska liga, prva utakmica 2. pretkola

Strijelac: 1:0 Ljubičić (21), 2:0 Ljubičić (53)

Žuti kartoni: Ljubičić (Hajduk), Amanović , Kairov(Tobol)

HAJDUK: Kalinić -, Lovrencsics 7, Simić 6, Elez 6, Čolina 6, Vuković 6, Krovinović 6 (od 75. Atanasov -), Sahiti 7 (od 75. Diamantakos -), Livaja 7 (od 90. Čuić -), Mlakar 6 (od 90. Dolček -), Ljubičić 8 (od 63 Jairo 6)

TOBOL: Mokin 6, Morochin 5, Amanović 5, Maliy 5, Kairov 5, Zharynbetov 5 (od 57. Jovančić 5), Tagybergen 5 (od 82. Muzhikov -), Valiullin 5, Silva 5 (od 75. Brigido -), Nikolić 5 (od 57. Sergeev 5), Nurgaliev 5 (od 57. Tošić 5)

Hajduk je ostvario pobjedu u nogometnoj euforiji koja je zahvatila grad podno Marjana uoči prve utakmice drugog pretkola Konferencijske protiv kazahstanskog Tobola.

Još je više euforiju podigao dolazak Filipa Krovinovića, koji je iako od prve minute zaigrao iako nije spreman.

Glavni razlog što mu je trener Jens Gustafsson pružio priliku od početka dvoboja je ozljeda Hajdukova dragulja Stipe Biuka, koji ima problema sa mišićem zadnje lože desne noge.

Struka ga je sačuvala za nedjeljni prvenstveni sraz sa Osijekom, koji se igra na poljudskoj ljepotici.

Hajduk je nakon dvadesetak minuta igre u kojem se ništa nije događalo stigao do vodstva.

Na nekih tridesetak metara od svojeg gola loptu je izgubio Tagybergen, uzeo mu je Ljubičić i uposlio Sahitija, koji ulazi u kazneni prostor, odigrava u padu povratnu za Ljubičića, koji s desetak metara šalje loptu u nebranjeni dio mreže - 1:0.

Nakon gola domaćina bilježimo udarac Livaje sa vrha kaznenog prostora, vratar gostiju uz dosta muke uspio je taj udarac obraniti.

Domaćini su na otvaranju drugog dijela došli do drugog gola.

S desne strane Lovrencsics je poslao sjajnu loptu pred vrata gostiju gdje je u maniru rasnog strijelca loptu iz blizine u mrežu po drugi puta poslao Ljubičić - 2:0.

Do kraja susreta domaćini su prijetili, ali nisu bili efikasni.