Hajduk protiv Intera nastavio igrati slabo kao prije stanke zbog koronavirusa

Subota, 06. lipnja 2020. 13:39 Napisao/la  Toni Bilić

Trener  pohvale jedino zaslužuje zbog toga što je od prve minute na travnjak poslao "Hajdukove tiće" Marija Vuškovića i Jakova Blagaića

Hajduk je u prvoj utakmici nastavka sezone pobijedio (2:1) Inter teško, ali u konačnici zasluženo.

Nakon druge polufinalne utakmice Kupa između Rijeke i Osijeka najviše se pričalo o sucima i VAR-u.

Nažalost, nakon poljudskog sraza ponovno su suci glavna tema.

O tome nećemo!

Neka Komisija za nogometne suce i njihov šef Ante Kulušić o tome razmišljaju.

O igri Hajduka mnogi bi se trebali zamisliti.

Već smo u uvodu naglasili da su domaćini zasluženo slavili, no igra je bila slaba.

Hajduk je do tri boda došao golom Bugarina Kristiana Dimitrova u 97. minuti susreta, na kraju se igralo 112 minuta! Kome je trebala lakrdija s tolikim dodatnim vremenom?!

Trener Igor Tudor pohvale jedino zaslužuje zbog toga što je od prve minute na travnjak poslao "Hajdukove tiće" Marija Vuškovića i Jakova Blagaića, u završnici je na teren poslao i 19-godišnjeg Ivana Brnića, koji je asistirao Dimitrovu za pobjednosni gol.

Od prve minute pružio je Tudor priliku Ivanu Dolčeku, koji je bio uvjerljivo najbolji igrač bijelih u prvom dijelu utakmice.

U drugom dijelu je nestao, zamjenjen je u samoj završnici susreta.

Dokazao je Dolček da mu je mjesto u početnih jedanaest, vjerujemo da je Tudor to napokon uvidio.

Vušković je odigrao prvu utakmicu od prve minute, debitant na poziciji stopera odigrao je više nego dobro.

Blagaić je bio nevidljiv, igrao je u vrhu napada što nije njegovo prirodno mjesto, on se najbolje snalazi na poziciji ofenzivnog veznog.

Puno više je bilo igrača koji su odigrali slabo, Hamza, Caktaš, Jurić, Juranović, Jradi, Eduok, Čolina...

Vratar Posavec je priča za sebe, primio je pogodak (Mamut) iz slobodnog udarca s velike udaljenosti, sklon je kiksevima.

Za bijele su pravi problemi nastali kada je isključen Nikola Soldo, gosti su se povukli na dvadesetak metara od svojeg gola, uspješno se branili do za njih kobne 97. minute.

Tudor je pridonio pobjedi kada je stopera Dimitrova poslao u vrh napada, ali ako momčadi nastavi ovako igrati, teško će ostvariti zacrtani cilj.

Hajduk je protiv Intera nastavio igrati slabo kao prije stanke zbog koronavirusa, kada je u utakmicama protiv momčadi iz vrha (Osijek, Dinamo, Rijeka) osvojio samo jedan bod (Osijek).

Tudorova zamisao igre nije pala na plodno tlo, Hajduk nema prepoznatljivu igru, niti igra "hajdučki".

Pobjeda i nastupi "Hajdukovih tića“ jedino će se pamtiti.