Euforija nakon pobjede protiv Dinama ostavila traga na igračima Hajduka

Nedjelja, 12. prosinca 2021. 17:29 Napisao/la  Toni Bilić
Marko Livaja

Lokomotiva je zaustavila Hajduka na putu da ostvari šestu uzastopnu pobjedu u mandatu Valdasa Dambrauskasa, do sada su ostvarili četri pobjede  prvenstvene i jednu u Kupu.

Pobjedu kupu Hajduk je ostvario protiv Lokomotive, koju je deklasirao prije desetak dana na istom travnjaku (6:3).

Nisu Splićani ponovoili izdanje iz kupa.

Zabili su pola manje gola nego u utakmici četvrtfinala Kupa, ali na njihovu žalost opet su tri puta kapitulirali.

Jedan autogol u kupu postigao je stoper bijelih Josip Elez, koji je isto učinio u prvenstvu, kao da se specijalizrao da pomaže Lokomotivi.

U finišu susreta, pri vodstvu bijelih sa 3:2, drugi stoper Katić loptu je poslao u vlastitu mrežu, Subašić koji je zamijenio ozlijeđenog Kalinića na poluvremenu, samo je pogledom otpratio loptu.

Što kazati o utakmici?

Nije to bio Hajduk iz četvrtfinala Kupa!

Bili su Splićani ponovno efikasni ponajviše zahvaljujući razigranom Livaji, koji je zabio prvi i sudjelovao u akciji kod dva preostala gola, dvostruki strijelac bio je Mlakar.

Euforija koja se stvorila nakon pobjede u ogledu s Dinamom ostavila je traga na igračima.

Čini se da su neki malo poletjeli, pomislili su da će do tri nova boda doći bez napora.

Na presici prije susreta trener Dambrauskas naglašavao je da nema razloga za euforiju. Čini se uzalud!

Igra obrane nije problem od ove utakmice, to je proglem mjesecima.

Mnogo se igrača promjenilo na stoperskim pozicijima, bivši treneri Tramezzani i Gustafsson, te sada Dambrauskas traže najbolji stoperski tandem.

Izmjenjivali su na mjestima stopera Vušković, Dimitrov, Simić, Elez, Katić...

Osim Eleza nitko se nije uspio ustaliti u momčadi.

Ne može Livaja toliko dobrog napraviti koliko stoperi mogu pokvariti!

Dambrauskas je ponovno iznenadio s početnom jedanaestoricom, na klupi je ostavio Biuka i Ljubičića, od prve minute krenuli su Sahiti i Mlakar.

Dok je prvi odigrao nešto, asistirao je kod gola Livaje, drugi se nije niti vidio dok nije postigao prvi pogodak.

Mnogi su očekivali da će Slovenac u bijelom dresu ostati na poluvrmenu u svlačionici, Dambrauskas mu je vjerovao, ovaj mu se odužio sa dva gola u nastavku susreta.