Suci opet ukrali nogomet

Subota, 06. lipnja 2020. 00:55 Napisao/la  Igor Vranić

Kako će reagirati Komisija nogometnih sudaca?

Zdenko Lovrić

Nakon što je suđenje postala glavna tema poslije utakmice polufinala Kupa između Rijeke i Osijeka, nakon prve utakmice u nastavku sezone HNL-a suci su opet ukrali nogomet.

Hajduk je pobijedio Inter na Poljudu rezultatom 2:1, Kristian Dimitrov donio je Hajduku pobjedu pogotkom u 97. minuti, Hajduk je od 58. minute igrao s igračem više nakon što je Nikola Soldo isključen zbog igranja rukom na gol-crti.

VAR se pokazao presudnim kod isključenja Solde i dosuđenog kaznenog udarca, Mijo Caktaš tek je iz drugoga pokušaja uspio svladati vratara Intera Mladena Matkovića.

Prvi je kazneni udarac Matković obranio nakon što se očigledno kretao prije izvođenja udarca.

Tu ništa nije bilo sporno.

Sporno je da je prije udarca prema vratima koji je završio penalom, Josip Juranović vratio loptu u kazneni prostor na granici igrališta.

Nakon pregleda snimke sporne situacije, glavni sudac Zdenko Lovrić donio je odluku da je Juranović loptu dohvatio u igralištu:

- Nije mi jasna situacija kod penala, suci su zaustavili snimku kad je lopta bila u visini koljena, a ne kada je igrač Hajduka stopalom vratio loptu nazad. Moji igrači mi tvrde, zapravo čak mi se i kunu da je lopta bila pola metra vani, kazao je trener Intera Tomislav Ivković.

Snimka koja je prikazana na televiziji zbog kuta snimanja nije bila relevantna za donošenje bilo kakve odluke.

U 97. minuti Hajduk je postigao pogodak nakon ubačaja iz kuta.

Prije ubačaja iz kuta kapetan Intera Frano Mlinar pokušao je iznijeti loptu iz kaznenog prostora između dvojice igrača Hajduka, Mlinar je pao, kontakt je bio očigledan...

Nakon što se dogodio pogodak, sudac je iskoristio mogućnost da pogleda snimku duela koji je prethodio ubačaju iz kuta i donio odluku da je Mlinar pao sam od sebe.

Reakcija na klupi Intera bila je takva da je nakon utakmice vratar Intera verbalno napao VAR suca Ivana Bebeka, situaciju je smirio trener Ivković.

Nema sumnje da će dvije sporne odluke opet biti analizirane iz različitih kutova.

Kako će sada reagirati Komisija nogometnih sudaca Izvršnog odbora HNS-a?!

Hoće li Ante Kulušić idući tjedan opet sazvati hitni sastanak isto kao što ga je sazvao nakon utakmice između Rijeke i Osijeka?