PRVO PRETKOLO EUROPSKE LIGE

Split očekivano pobijedio armensku Miku

Četvrtak, 03. srpnja 2014. 21:54 Napisao/la  Ivan Jelić

Prva utakmica 1. pretkola Europske lige: Split - Mika 2:0.

Nogometaši Splita ostvarilu su priželjkivanu i očekivanu pobjedu protiv armenijske Mike, Splićani su pobijedili rezultatom 2:0 i stekli značajnu prednost uoči uzvrata.

U 39. minuti Glumac je zatresao mrežu udarcem glavom nakon što je Erceg ubacio iz slobodnog udarca. U 87. minuti konačni rezultat postavio je Vojnović također udarcem glavom, također na Ercegov ubačaj iz prekida.

Poraz od dva pogotka razlike dobar je rezultat za armensku momčad, koha je mogla teže stradati da su napadači Splita u malo boljem tonusu. No, pripreme su tek počele, nedostaje mirnoće u završnici. Najbolju priliku nije iskoristio Mate Bilić u 55. minuti.

Gosti su umalo neočekivano stekli vodstvo, u 5. minuti  Satumyan  je iskoristio pogrešku domaćih braniča, izašaosam pred zagorca, koji je osujetio jedini ozbiljni pokušaj gostiju.

SPLIT: Zagorac, Ibriks, Galović, Glumac, Rugašević, Belle (od 46. Bagarić), Vojnović, Vidović, Glavina (od 63. Roce), Erceg, Bilić (od 86. Galić)

MIKA: Kasparov, Arakelyan (od 68. Grigoryan), Hendrique, Gev. Poghosyan (od 22. Gor. Pogoshyan), S. Karapetyan, Movsisyan, Petrosyan, Beglaryan (od 83. H. Voskanyan), Barseghyan, A. Voskanyan, Satumyan

Prva utakmica 1. pretkola Europske lige: Split - Mika 2:0 (Glumac 39, Vojnović 87)