Prva HNL: Dinamo trima pogocima do odmora riješio utakmicu protiv Cibalije

Petak, 21. srpnja 2017. 21:40 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Dinamo - Cibalia 4:0

Dinamo je nadmoćnom igrom u prvom dijelu utakmice osvojio bodove protiv Cibalije.

Trima pogocima do odmora modri su riješili brige oko ishoda, pa je drugo poluvrijeme proteklo  u nešto ležernijem tonu.

U 10. minuti bliski susret Soudanija i vratara Šubarića sudac Bel označio je prekršajem za najstrožu kaznu, napadač Dinama u svom stilu iznudio je kazneni udarac koji je Hodžić pretvorio u pogodak.

Opasno je momčad Cibalije živjela prvih pola sata utakmice, visoko postavljena obrana više je puta ispala iz igre kao u 24. minuti, kada je Soudani okomitom loptom gurnuo Fernandesa iza leđa zadnje linije gostiju.

Napadač Dinama izašao je slijeva ispred Šubarića i desnom nogom pogodio suprotni kut - 2:0.

U 30. minuti u sudaru s Hodžićem ozlijedio se vratar Šubarić, ušao je Brkić.

U 42. minuti Cibalia je propustila prvu i posljednju priliku ostati u utakmici, Galić je pobjegao Stojanoviću po lijevoj strani, dotrčao do Livakovića i promašio iz zatvorene pozicije.

Odmah je stigla kazna na drugoj strani.

Gojak je izbjegao pažnji obrani gostiju, ušao u kazneni prostor slijeva odakle je pogodio Hodžića na drugoj vratnici, precizan udarac glavom završio je pogotkom - 3:0.

U drugom dijelu Cibalia je ostavila nešto bolji dojam, uspjela je gostujuća momčad čak nekoliko puta uspostaviti tzv. kontinuirani napad, ali sve je to skupa izgledalo isuvše skromno...

U 71. minuti Ćorić je u povezanoj akciji izašao sam ispred Brkića i pogodio mrežu za konačnih - 4:0.

Moglo je završiti rezultatski puno ružnije za goste da su domaći igrači bili pribraniji u završnici.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Benković (68 Rrahmani), Sigali, Sosa, Antolić, Moro, Soudani (60 Ćorić), Gojak, Fernandes, Hodžić (77 Fiolić)

CIBALIA: Šubarić (30 Brkić), Karamarko, Zgrablić, Tomašević (46 Peričić), Čuljak, Muženjak, Plum, Mišić (63 Dabro), Pervan, Galić, Štrkalj

Utakmica 2. kola: Dinamo - Cibalia 4:0 (Hodžić 11-11m, Fernandes 24,  Hodžić 43, Ćorić 71)