Prva HNL: Rudeš zaustavio Dinamo, lider prvenstva nije uspio pobijediti zadnju momčad

Nedjelja, 26. studenog 2017. 16:59 Napisao  I. V.

Utakmica 17. kola: Rudeš - Dinamo 1:1. Da u 72. minuti Glauder nije katastrofalno pogriješio, pitanje je kako bi utakmica završila

Rudeš iznenadio lidera

Nogometaši Rudeša zaustavili su niz Dinamovih pobjeda, novi prvoligaš i lider odigrali su 1:1 na blatnjavu terenu u Kranjčevićevoj.

Jasno da je Dinamo većim dijelom utakmice dominirao kroz posjed lopte, ali nemaju na kraju za čime žaliti igrači Marija Cvitanovića.

Stvorio je Dinamo nekoliko poluprilika, zaprijetio u nekoliko obećavajućih situacija, međutih izgledne prilike nije stvorio.

U 44. minuti Kamenar je zakucao loptu u mrežu nakon što je Livaković odbio loptu po njegovu prvu udarcu, iskoristio je Rudeš prvu priliku na utakmicu.

U drugom dijelu Rudeš se organizirano branio,  teren je bivao sve veća prepreka tehnički nadmoćnim igračima Dinama, otežani protok lopte omogućio je zadnjeplasiranoj momčadi da uspješno kontrolira razvoj događaja ispred Čondrića.

Da u 72. minuti Glauder nije katastrofalno pogriješio, pitanje je kako bi utakmica završila.

Ovako je Hodžić primio loptu koju je početnički promašio Glauder, zaobišao Čondrića i iz teške pozicije precizno pogodio mrežu - 1:1.

Do kraja utakmice Dinamo je pojačao pritisak, posjed se na kraju popeo na zavidnih 69 posto, bez koristi.

U 92. minuti Moro je dobio drugi žuti karton, Dinamo je kraj utakmice dočekao s desetoricom igrača koji nisu znali kako zatresti mrežu najslabije momčadi lige.

Malo će Dinamo imati koristi ako video-analiza pokaže da je Olmo u 80. minuti postigao pogodak iz regularne pozicije.

Pomoćnik je podignuo zastavicu...

RUDEŠ: Čondrić, Franić (od 85. Havojić), Borevković, Mesarić, Glauder, Pavić, Lulić (od 82. Ivančić), Segado, Entrena (od 73. Turčin), Kamenar, Feng

DINAMO: Livaković, Stojanović, Rrahmani, Sigali, Sosa - Antolić, Doumbia (od 73. Ademi), Moro, Fiolić, Henriquez (od 67. Henriquez), Gojak (od 43. Olmo).

Utakmica 17. kola: Rudeš - Dinamo 1:1 (Kamenar 44/Hodžić 72)