Prva HNL: Osijek pobijedio Hajduk na Poljudu, Zoran Vulić doživio prvi poraz

Nedjelja, 07. listopada 2018. 21:03 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 10. kola: Hajduk - Osijek 0:2.  Hajduk se brzo vratio starim navikama, navijači zvižducima otpratili igrače u svlačionicu

Prva HNL - 10. kolo

HAJDUK – OSIJEK 0:2 (0:1)

Stadion Poljud. Gledatelja 8.545.

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 7

Strijelci: 0:1 Boban (36), 0:2 Marić (60)

Žuti karton: Hamza (Hajduk) Grgić, Guti, Janža (Osijek)

HAJDUK: Posavec 5, Juranović 5, Vučur 5, Lopez 5, Filip 5, Palaversa 5 (od 46. Jradi 5), Hamza 5, Jairo 5, Caktaš 5, Gyurcso 5 (od 80. Tudor -), Ivanovski 5 (od 46. Said 5).

OSIJEK: Malenica 7, Grgić 6,5, Škorić 7, Guti 6,5, Janža 6,5, Pušić 6,5, Ćavar 6,5 (od 78. Lončar -), Kamenar 6,5 (od 72. Pilj -), Hajradinović 7,(od 85. Štrkalj -), Boban7,5, Marić 7,5.

Osijek je odnio tri boda iz Splita, Zoran Vulić doživio je prvi poraz otkada je preuzeo momčad Hajduka.

Gosti su prvi priprijetili preko Kamenara, koji je nakon odlične asistencije Marića u 14. minuti sa desetak neometan pucao preko gola.

Bolju igru Osiječani su materijalizirali u 36. minuti, kada je mrežu domaćina zatresao Boban.

Dugu loptu prema Bobanu poslao je Hajradinović, ista je preletjela Vučura, vratar Posavec je nepotrebno istrčao, napadač gostiju ga je zaobišao, otišao u desno, pucao sa nekih osamnest metara, lopta je okznula gredu i završila let u mreži 0:1.

Gromoglasnim zvižducima navijači su otpratili Hajdukovce u svlačionicu uoči odmora.

Ozbiljnju priliku domaćini su imali u 56. minuti, pogriješila je obrana gostiju, lopta je došla do Caktaša, koji je 8 metara pucao točno u Malenicu.

U jeku napada bijelih gosti su došli do drugog zgoditka.

Pušić je dugom loptom pronašao na lijevoj strani Bobana, koji je pobjegao obrani domaćina, ušao u kazneni prostor i poslužio Marića koji ispred sporog i nemoćnog Lopeza šalje loptu u mrežu - 0:2.

Hajduk se brzo vratio na stazu domaćih poraza.