Prva HNL: Istra 1961 osvojila bod protiv Osijeka, jedan Hrvat u početnoj postavi

Subota, 27. listopada 2018. 19:51 Napisao/la  SC

Trojica Argentinaca, dvojica Španjolaca, po jedan igrač s putovnicom Gane, Paname, Makedonije, Senegala, Malija i jedan Hrvat (Bosančić) istrčali u početnoj postavi Istre 1961

Istra 1961 osvojila je u Puli bod (1:1) protiv favoriziranog Osijeka pogotkom Miereza u 86. minuti.

Pogotku je prethodio atraktivan potez Traorea, koji je iz okreta sa 18 metara snažnim udarcem loptu poslao u gredu od koje se lopta odbila.

Mierez je bio brži od Janže i gurnuo loptu u praznu mrežu - 1:1.

Istra 1961 je zasluženo osvojila bod prema prikazanom u drugom dijelu, koje je počelo Mierezovim udarcem kojim je uzdrmao gredu.

U 55. minuti Kamenar je loptu poslao ravno u vratara, Bočkaj je opasno zaprijetio u 64. minuti.

U 82. minuti Fuentes je je ubacio, Mierez je glavom loptu poslao preslabo da Malenica ne bi stigao zatvoriti kut.

Osijek je bio bolji do odmora, dominirali su gosti i zasluženo poveli pogotkom Kamenara u 29. minuti.

Napadač Osijeka na kraju povezane akcije ostao je sam na lijevoj strani kaznenog udarca i precizno pogodio suprotni kut - 0:1.

Osječka momčad očigledno se u drugom dijelu previše opustila da ne bi bila kažnjena od pulske momčadi.

Doduše, niti je Istra više pulska, niti hrvatska momčad.

Trojica Argentinaca, dvojica Španjolaca, po jedan igrač s putovnicom Gane, Paname, Makedonije, Senegala, Malija i jedan Hrvat (Bosančić) istrčali su u početnoj postavi Istre 1961 u utakmici protiv Osijeka.

ISTRA 1961: Landeta, Bosančić, Cardozo, Mierez (90 Espinoza), Oneto, Regan, Rodriguez, Rufati (46 Rubčić), Sane, Segado (62 Fuentes), Traore

OSIJEK: Malenica, Grgić, Gutieri, Lončar, Janža, Pušić, Hajradinović, Bočkaj (88 Šutalo), Kamenar (80 Pilj), Ćavar, Marić (90+2 Stkalj)

Utakmica 12. kola: Istra 1961 - Osijek 1:1 (Mierez 86/Kamenar 29)