Prva HNL: Hajduk uvjerljivo pobijedio Istru u Puli i zadržao priključak s Dinamom i Rijekom

Srijeda, 09. svibnja 2018. 20:03 Napisao/la  SC

Utakmica 34. kola: Istra 1961 - Hajduk 1:5. Borba za drugo mjesto između Rijeke i Hajduka nastavlja se s pogledom na još uvijek dostižni Dinamo

Said
Said

Nogometaši Hajduka uvjerljivo su pobijedili Istru 1916 u Puli i zadržali priključak s Rijekom i Dinamom.

Borba za drugo mjesto između Rijeke i Hajduka nastavlja se s pogledom na još uvijek dostižni Dinamo.

U 5. minuti Gyurcso je iz slobodnog udarca prebacio "živi zid" i zatresao mrežu - 0:1.

U 12. minuti Letica je obranio Jovičićev udarac glavom, a u 13. minuti Hajduk je povećao prednost nakon brzoga izlaska na nepostavljenu domaću obranu.

Hamza je ne lijevoj strani proigrao Gyurcsoa, Ćorić je obranio njegov udarac, natrčao je Tudor i tijelom odnio loptu u mrežu - 0:2.

Uzalud protesti da je Tudor loptu odnio na nedozvoljen način.

Dva rana pogotka omogućila su gostima da počnu igrati bez pritiska, ali ne dugo vremena.

U  27. minuti Pavić je prošao lijevom stranom, odigrao prizmeno za Rocu, koji je s 5 metara loptu poslao u mrežu - 1:2.

Vratila se domaća momčad u utakmicu, odmah je Istra dignula ritam i agresivnost.

Dignula se i obrana Istre, ali previsoko da ne bi bila kažnjena.

U 36. minuti brza kontra Hajduka završila je umješnom izmjenom lopte Saida i Tudora, Said je sam izašao ispred Ćorića i mirno pogodio mrežu - 1:3.

U drugom dijelu Hajduk je odmjerenim pristupom čuvao prednost i čekao da padne koncentracija domaćina u završnici utakmice.

U 86. minuti Gyurcso je na kraju kontre odigrao Futacsu, koji je izažao ispred Ćorića i rutinski pogodio mrežu - 1:4.

Najljepši pogodak djelo je 17-godišnjeg Šega, koji je iz voleja loptu poslao u gredu i mrežu - 1:5.

ISTRA 1961: Ćorić, Matas, Jovičić, Prce, Pavić, Halilović (68 Jakić), Vojnović, Matei, Bady (75 Maksimović), Ottochian (82 Prelčec), Roce

HAJDUK: Letica, Tičinović, Juranović, Ismajli, Fomitschow, Radošević (62 Šego), Hamza, Gyurcso, Bašić, Tudor (76 Almeida),  Said (68 Futacs)

Utakmica 34. kola: Istra 1961 - Hajduk 1:5 (Roce  27/Gyurcso 5, Tudor 13, Said 36, Futacs 86, Šego 89)