Prva HNL: Hajduk pobijedio Lokomotivu, Mijo Caktaš strijelac jedinog pogotka

Subota, 07. travnja 2018. 21:10 Napisao/la  Ivan Jelić

Žuti kartoni: Ismajli, Fomitschow (Hajduk), Majer, Babić, Majstorović (Lokomotiva).

HAJDUK: Letica 6,5, Juranović 6,5, Ismajli 5,5, Lopez 6, Fomitschow 6,5, Radošević 6, Caktaš 6,5, T. Bašić 6 (od 78. Tičinović -), Hamza 5,5 (od 67. Kožulj -), Gyurcso 6, Šego 5 (od 61. Futacs 5,5)

LOKOMOTIVA: Hendija 6, Barić 5, Majstorović 5,5, Kolinger 5,5, T. Datković 6, Šunjić 6, Burić 5, (od 52. Knežević 5), Kastrati 6 (od 74. Babić -), Majer 6,5, Krajinović 5 (od 46. Krstanović 5), Radonjić 5,5.

Hajduk je pobijedio Lokomotivu pogotkom Caktaša u 30. minuti.

Terensku nadmoć domaćini su materijalizirali u 30. minuti, kada je Caktaš nakon ubačaja Juranovića sa desne strane ubacio iz drugog plana i udarcem glavom sa 6 metara poslao loptu u gol Hendije - 1:0.

U završnici prvog dijela Gyurcso je idealno pronašao Šegu pred vratima "Lokosa", no mladi napadač nije uspio na pravi način iskoristiti ponuđenu priliku.

Početak drugog dijela otvorio je udarcem T. Bašić sa vrha kaznenog prostora sa desne strane, Hendija je uspio izbaciti loptu u korner.

Gosti su preko Radonjića u 60. minuti zatresli mrežu Letice, no drugi pomoćnik Šarić podigao je zastavicu i označio nedozvoljenu poziciju napadača Lokomotive. Situacija za "Oko sokolovo"!

Pravu pomutnju u redovima domaće obrane unio je Kastrati u 71. minuti, kada je projurio poput brzog vlaka i umjesto da uposli na drugoj stativi slobodnog Radonjića, pokušao je sam završiti akciju, nije u toj namjeri uspio.

Lopez je izbio loptu u korner.

Sjajno je u 76. minuti izveo slobodni udarac sa desne strane Majer, no Letica je još bolje reagirao izbacio je loptu u korner.

Hajduk je do nove pobjede došao na "mišiće".

U samoj završnici gosti su moglo do poravnanja rezultata, Knežević je ubacio pred vrata Letice, Radonjić je zakasnio poslati loptu u mrežu.