Prva HNL: Osijek ostvario neviđeni preokret u Kranjčevićevoj, Rudeš u 39. minuti vodio 3:0

Nedjelja, 30. srpnja 2023. 20:52 Napisao/la  SC

Osječka momčad brutalno kažnjena zbog olakog pristupa i katastrofalne igre dvojice stopera, koji su ostali u svlačionici nakon odmora

Osijek je ostvario pobjedu (4:3) protiv Rudeša u neviđenom preokretu u Kranjčevićevoj, Mijo Caktaš ostvario je hat-trick za manje od pola sata provedenih na terenu.

U 39. minuti Rudeš je vodio 3:0 protiv šokirane osječke momčadi koja je brutalno kažnjena zbog olakog pristupa i katastrofalne igre dvojice stopera, koji su na poluvremenu ostali u svlačionici.

Lazarov i Pasariček na kraju osmišljenih akcija poigravali su se s užom osječkom obranom, vratar Malenica bio je na streljani u prvom dijelu utakmice.

Mierez je neposredno pred odlazak na odmor smanjio vodstvo i olakšao posao u nastavku.

U drugom dijelu igrala je samo osječka momčad iako je Rudeš nekoliko puta ozbiljno ušao u završnicu.

Od 70. minute igrao je Caktaš, koji se prometnuo u junaka osječke momčadi.

Prvo je smanjio na 2:3, a onda je dvaput kaznio velike pogreške vratara Marića.

U 83. minuti Marić je odbio rukom loptu natrčalom Caktašu, koji je iz blizine izjednačio.

U 88. minuti Marić je pogrešno izašao van kaznengo prostora, Gržan je prošao loptom kraj vratara Rudeša i onda idealno odigrao Caktašu u sredinu kaznenog prostora, uslijedila je rutinska reakcija za potpuni preokret - 4:3.

Treba izdvojiti 82. minutu, kada je Plazonja propustio realizirati vjerojatno meč-loptu.

Kod rezultata 3:2 napadač Rudeša izašao je sam ispred Malenice, vratar Osijeka obranio je udarac u situaciji jedan na jedan i omogućio svojoj momčadi da ostvari sportski podvig.

U 94. minuti Malenica je obranio Lazarov efektni pokušaj iz voleja.

RUDEŠ: Marić, Tomečak, Campos, Matić, Pavlek (78 Camara), Vukmanović, Srbljinović, Latković (67 Bašić), Lazarov, Pasariček (78 Plazonja), Ljubanović (62 Kovačević)

OSIJEK: Malenica, Omerović, Evangelou, Mrktčjan (46 Brlek), Drambajev (46 Gržan), Fiolić (70 Caktaš), Nejašmić, Bukvić (78 Hiroš), Pušić, Lovrić (46 Fućak), Mierez

Utakmica 2. kola: Rudeš - Osijek 3:4 (Lazarov 23, Pasariček 33, 39/Mierez 43, Caktaš 72, 83, 88)