MAXtv Prva liga: Split u posljednjoj trećini utakmice preokrenuo dva gola zaostatka protiv Osijeka

Subota, 25. travnja 2015. 20:04 Napisao/la  Ivan Jelić

Susret 30. kola: Split - Osijek 3:2. Split je osvojio tri važna i vrijedna boda koja mu daju za pravo da razmišlja o mjestu koje vodi u Europsku ligu.

MAXtv Prva liga - 30. kolo

SPLIT – OSIJEK 3:2

Igralište u Parku mladeži. Gledatelja 500.

Sudac : Domagoj Vučkov ( Rijeka )

Strijelci: 0:1 Aneff (12) ,0:2 Glavaš (13), 1:2 Bagarić (56), 2:2 Blagojević (72), 3:2 Cikalleshi (85)

Žuti kartoni: Mršić, Bagarić, Woon, Rog (Split), Pavić, Jamak, Glavaš, Aneff (Osijek)

SPLIT: Zagorac, Radotić, Galović, Barbarić (38 Vrgoč), Woon, Blagojević, Mršić, Vidović (56 Kvesić), Bagarić, Rog (90 Majstorović), Cikalleshi

OSIJEK: Mikulić, Šorša, Bralić, Laštro, Barišić, Vojnović (29 Pavić), Jamak 5,5, Glavaš (84 Mešanović), Škorić, Aneff (62 Lukić), Perošević

Iako je Osijek nakon samo trinaest minuta igre imao vodstvo od 2:0, igrači iz Gradskog vrta pognutih su glava napustili travnjak igrališta u Parku mladeži. Naime od te 13. minute gosti su prestali igrati, orijentirali su se na čuvanje rezultata što ih je u konačnici stajalo poraza jer su primili tri gola.

Osječani su poveli u 12. minuti nakon pogreške Barbarića, Aneff je pucao sa nekih 12-13 metara, Zagorac je bio nemoćan. Samo minutu poslije Perošević je pobjegao obrani domaćina, uposlio je Glavaša kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol. Domaćini su krenuli na sve ili ništa početkom drugog dijela Bagarić je na dodavanje Roga pogodio mrežu Mikulića. Do poravnanja rezultata crveni su stigli prekrasnim udarcem Blagojevića koji je sa dvadesetak metara pucao, lopta je završila u desnom donjem kuti gola gostiju.

I kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika Cikalleshi je je na dodavanje Kvesića lijevom nogom pucao, lopta je pogodila malu mrežicu desne strane gola Mikulića i tako je Split osvojio tri važna i vrijedna boda koja mu daju za pravo da razmišlja o mjestu koje vodi u Europsku ligu.