MAXTV PRVA LIGA

Split prvi put pobijedio Hajduk

Subota, 04. svibnja 2013. 21:00 Napisao/la  SC

Utakmice 30. kola: Split - Hajduk 2:1, S. Belupo - Istra 1:0, Cibalia - Zadar 2:3

MAXtv Prva liga – 30. kolo

SPLIT – HAJDUK 2:1

Stadion Park mladeži. Gledatelja: 4000

Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Erceg (31), 2:0 Erceg (34), 2:1 Kouassi (36)

Žuti kartoni: Glavina, Baragić, Erceg (Split), Milović, Sušić (Hajduk)

Crveni karton: Glavina (80, drugi žuti)

SPLIT: Vuković, Glavina, Glumac, Baraban (88 Vojnović), Erceg, Rebić (82 Hrgović), Radotić, Pehar, Radeljić, Paracki, Belle (73 Bagarić)

HAJDUK: Blažević, Milić, Milović, Vršajević (77 Oremuš), Andrijašević, Caktaš (66 Jozinović), Maloča, Vuković (66 Mujan), Lima, Sušić, Kouassi

I to se dogodilo! Split je prvi od kada je postao prvoligaš pobijedio u gradskom derbiju. Prema viđenom ništa se iznenađujuće nije dogodilo, u debiju Igora Tudora na klupi Hajduka gradski rival pokazao je da je bolja momčad.

Sve bitno dogodilo se u prvom dijelu tijekom kojega je Split bio znatno bolji i opasniji. Propustili su domaćini nekoliko izrazito povoljnih prilika tako da su minimalnim zaostatkom do odmora treba biti zadovoljniji gosti.

U 31. minuti Rebić je na lijevoj strani kaznenog prostora „izrolao“ svoje čuvare, vanjskom strane desne noge precizan ubacio, Erceg je utrčao i glavom pogodio cilj – 1:0. Tri minute kasnije Baraban je ušao u kazneni prostor Hajduka kao da je Ronaldo, Blažević je izašao, Baraban odigrao povratnu loptu za Ercega, koji plasiranim udarcem povisuje vodstvo – 2:0.

U 36. minuti Koaussi je zatresao mrežu preciznim udarcem s 20 metara po kojemu je lopta pogodila desnu vratnicu i odsjela u mreži – 2:1.

U drugom dijelu Split je počeo igrati kalkulantski nogomet, momčad trenera Zorana Vulića više je pažnje posvetila svojim vratima što je bilo dovoljno za pobjedu. Čak i kada su ostali s desetoricom igrača u 80. minuti (Glavina dobio crveni karton), nogometaši Splita nisu gostima prepustili mnogo slobodnog prostora.

Najbolju priliku za Hajduk propustio je Koaussi (80), udarac kojega je prošao uz suprotnu, desnu vratnicu.

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 1:0

Gradski stadion u Koprivnici. Gledatelja: 1700

Sudac: Duje Strukan (Split)

Strijelci: 1:0 Ćanađija (79)

Žuti kartoni: Glavica, Kokalović, Ćanađija, Delić, Geng (S. Belupo)

SLAVEN BELUPO: Rodić,  Maras, Kokalović, Grgić, Ćanađija, Brlek (39 Šaban), Glavica (85 Bubnjić), Delić, Purić (50 Geng), Gregurina, Rak

ISTRA 1961: Ježina, Milić, Sušić (83 Horvat), Budicin, Obšivač, Hadžić (84 Bačelić-Grgić), Blagojević, Chung (83 Prelčec), Aganović, Križman, Roce

U 79. minuti Ćanađija je udarcem s 20 metara svladao Ježinu i postigao jedini pogodak na utakmici. Slaven Belupo upisao je prvu pobjedu nakon četiri mjeseca.

CIBALIA – ZADAR 2:3

Stadion u Vinkovcima. Gledatelja: 2000

Sudac: Damir Batinić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Ivančić (8), 1:1 Vitaić (24), 1:2 Muić (30), 1:3 Banović (46), 2:3 Vitaić (76)

Žuti kartoni: Matoš (Cibalia) Bilaver,  Jerbić, Buljat, Gluić, Ivančić, Banović, Heister, Tokić, Mršić (Zadar)

CIBALIA: Matković, Mišić (60 Terzić), Matoš (73 Zubak), Miloš, Župarić, Mitrović, Mazalović, Vitaić, Rugašević, Filipović, Bartolović (39 Puljić)

ZADAR: Gluić, Bilaver (66 Perica), Heister (46 Vasilj), Muić (80 Tokić), Banović, Ljubović, Jerbić, Buljat, Prahić, Mršić, Ivančić

Nogometaši Zadra ostvarili su najvažniju pobjedu u završnici sezone, osvojivši tri boda na terenu izravnog konkurenta za ispadanje. Nakon pobjede Zadra, Cibalia i Zagreb praktično su postali drugoligaši. Zanimljivo da su igrači Zadra dobili čak 9 žutih kartona.