MAXtv Prva liga: Split pobijedio Slaven Belupo na Parku mladeži, Inter i Osijek bez pogodaka

Petak, 27. studenog 2015. 20:48 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmice 18. kola: Split - Slaven Belupo 2:0, Inter - Osijek 0:0

MAXtv Prva liga - 18. kolo

SPLIT – SLAVEN BELUPO 2:0

Igalište u Parku mladeži. Gledatelja 200.

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 7

Strijelac: 1:0 Pešić (15), 2:0 Bagarić (37)

Žuti kartoni: Blagojević, Rugašević, Pešić (Split), Jambor (Slaven Belupo)

Crveni karton: Jambor (82, drugi žuti)

SPLIT: Zagorac -, Oremuš 6, Majstorović 6,5, Rrahmani 6,5, Rugašević 6, Vidović 7 (84 Grubišić -), Blagojević 6, Mršić 6,5 (90 Simonovski -), Jukić 6 (67 Pervan -), Bagarić 7, Pešić 7

SLAVEN BELUPO: Rozman 6, Purić 5 (46 Barić 5), Mikulić 5 (46 Arap 5), Međimorec 5, Štiglec 5 (57 Savić 5), Paracki 5, Jambor 5, Crepulja 5, Delić 5, Ozobić 5, Ejupi 5

Hladno vrijeme uzrokovano jakom burom na utakmicu je dovelo uistinu samo one najhrabrije pristaše crvenih iz Parka mladeži.

Domaćini su već u 2. minuti mogli povesti, Vidović je idealno uposlio Pešića, koji je izašao sam pred gostujućeg vratara Rozmana, pucao, ali je čuvar mreže uspio je obraniti njegov udarac.

Inter - Osijek 0:0
U prvoj utakmici 18. kola odigranoj u Zaprešiću, Inter i Osijek nisu zatresli mreže. Podjela bodova bio je realni odnos slabosti u slaboj predstavi.

Splićani su poveli u 15. minuti, strijelac je bio Pešić koji je ovoga puta na dodavanje Vidovića uspio nadmudriti Rozmana - 1:0.

Gosti su prvi puta ozbiljnije zaprijetili preko Ejupija u 34. minuti, no njegov udarac sa nekih 17 metara prošao je desetak centimetara pored okvira vrata Zagorca.

U samoj završnici prvog dijela domaćini su postigli i drugi zgoditak. Mršić je u 37. minuti ubacio sa lijeve strane loptu u kazneni prostor, Bagarić je sa nekih 7-8 metara pucao, Rozman je bio nemoćan - 2:0.

U nastavku susreta domaćini i gosti stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali ih nisu uspjeli realizirati.

Gosti su od 82. minute igrali sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona Jambor napustio travnjak.