MAXTV PRVA LIGA

Split pobijedio Cibaliju, Dabro najmlađi debitant

Subota, 30. ožujka 2013. 17:45 Napisao/la  I. J.

Utakmica 25. kola: Split - Cibalia 1:0. Marko Dabro deibitrao je za Cibaliju sa 16 godina i 3 dana

MAXtv Prva liga, 25. kolo

RNK SPLIT - CIBALIA 1:0 (1:0)

Igralište Park mladeži. Gledatelja 300. Sudac: Igor Križarić (Čakovec). Pomoćnici: Boris Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)

Strijelac: 1:0 Erceg (6').

Žuti kartoni: Križanac, Erceg, Paracki, Hrgović (Split)

SPLIT: Vuković, Radotić, Križanac, Vidić, Hrgović, Paracki, Erceg, Pehar, Vojnović (od 81' Galović-), Fuček (od 62' A. Vitaić), Rebić (od 70' Barišić -).

CIBALIA: Matković, Miloš, Župarić, Mitrović, Rugašević, Mazalović ( od 79' Dabro -), F. Vitaić (od 77'Jurić), Filipović, Matoš, Mišić (od 60' Terzić), Bartolović.

Nogometaši Splita pobijedili su Cibaliju, jedini pogodak na utakmici postigao je Erceg u 6. minuti. Vojnović je petom uposlio Ercega koji je pucao sa nekih dvadesetak metara, lopta je imala čudnu putanju, gotovo kao „suhi list", i završila je u gornjem desnom kutu nemoćnog vratara Matkovića.

Cibalija je zaslužila najmanje bod, Bartolović je u 27. minuti promašio izglednu priliku, lopta je prošla tik uz lijevu stativu gola Vukovića. U trećoj minuti sudačke nadoknade utakmice Jurić je pucao glavom sa osam metara, bio je sam poput "duha", no njegov udarac Vuković je uspio zaustaviti.

U 79. minuti u igru je u redovima Cibalije ušao Marko Dabro postavši tako najmlađi igrač u povijesti Maxtv Prve lige zaigravši sa 16 godina i 3 dana.