MAXtv Prva liga: Split ostvario prvu pobjedu u prvenstvu nakon 21 utakmice

Petak, 21. listopada 2016. 20:11 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Split - Slaven Belupo 3:0

Strijelci: 1:0 Boljat (40), 2:0 Ugrina (55), 3:0 Pavlovski (69)

Žuti kartoni: Aliti (Slaven Belupo)

SPLIT: Duka 7, Maglica 6,5, Dupovac 6,5, Mikulić 7, Vasilj 6,5 (od 90. Merajić -), Boljat 7,5, Chvedukas 6,5, Špehar 6, Pavlovski 7,5, Pešić 7,5, Ugrina 7.

SLAVEN BELUPO: Blažević 5, Purić 5, Katić 5, Musa 5, Štiglec 5, Aliti 5, (od 58. Savić 5), Christensen 5, Stevanović 5, Bouadla 5, (od 43. Burić 5), Heber 5, Ivanovski 5.

Prije početka susreta gledatelji su minutom šutnje odali počast preminulog Mili Viđaku, koji je bio igrač, trener, sportski direktor Splita u svojoj bogatoj nogometnoj kariijeri.

Nakon 21 utakmica bez pobjede u prvenstvenim ogledima, crveni iz Parka mladeži napokon su stigli do pobjede, i to uvjerljive.

Zanimljivo je da je Split posljednju prvenstvenu pobjedu ostvario upravo u dvoboju sa Slaveom Belupom, slavili su 12. ožujka 2016. godine u Koprivnici  rezultatom 1:0.

Susret su bolje otvorili gosti, najbolju priliku promašio je Katić, pucao je nakon kornera preko gola.

Domaćini su poveli u 40. minuti, Boljat je pucao sa nekih 25  metara, lopta je iznenadila Blaževića, završila u mreži - 1:0.  Bio je to njegov prvijenac u dresu crvenih.

U nastavku susreta domaćini su zabili još dva gola, zanimljvost je da su to bili prvijenci i za dva preostala strijelca.

Naprije je mrežu gostiju zatresao Ugrina, u 55. minuti  pucao je iz poluvoleja sa desetak metara, vratar Belupa je bio nemoćan.

Konačni rezultat postavio je u 69. minuti Pavlovski kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu na idealno Pešićevo dodavanje.