Subota, 05. prosinca 2015. 19:17 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 19. kola: Split - Lokomotiva 1:1

Strijelci: 0:1 Grezda (1), 1:1 Mršić (65-11m)

Žuti kartoni: Blagojević, Bagarić, Erceg, Obšivač (Split), Barišić, Marić, Bručić (Lokomotiva)

Crveni karton: Miloš Vidović (Split, 71. minuta)

SPLIT: Zagorac 7,5, Oremuš 6,5, Majstorović 6, Rrahmani 6,5, Rugašević 6,5, Blagojević 5,5 (od 63. Grubišić -), Vidović 5, Mršić 7 (od 73. Obšivač -), Jukić 5 (od 46. Erceg 6), Bagarić 6,5, Pešić 5,5

LOKOMOTIVA: Zelenika 7,5, Bartolec 6, Barišić 5,5 (od 74. Doležal 5), Marić 6 (od 61. Bručić 5,5), Fiolić 6, Perić 6, Grezda 7, Prenga 5,5, Andrijašević 6,5, Leko 5, Capan 5 (od 53. Ćorić 6)

Bio je dvoboj momčadi koje se bore za četvrtu poziciju koja vodi na kraju sezone u Europsku ligu.

Već u 1. minuti susreta gosti su poveli golom Grezde, koji se prometnuo u prvog strijelca „lokosa„ na posljednjim prvenstvenim utakmicama. Grezda je pucao sa desne strane sa nekih 12-13 metara, lopta je pogodila lijevu stativu gola Zagorca i završila u mreži - 0:1.

Nisu imali sreće domaćini, udarac Oremuša sa vrha kaznenog prostora, lopta se zaustavila e na desnoj stativi gola Zelenike.

Mogli su „lokosi„ u 37. minuti povećati prednost Oremuš je u kaznenom prostoru srušio Marića, Bebek je pokazao na bijelu točku.

Najiskusniji u redovima gostiju, kapetan momčadi Jerko Leko, promašio je vrata.

Svoju nadmoć u nastavku domaćini su uspjeli materijalizirati u 65. minuti. Bručić je u kaznenom prostoru srušio Mršića, Bebek je pokazao na bijelu točku, siguran realizator najstrože kazne bio je upravo Mršić.

Ostali su crveni od 71. minute bez Vidovića, koji je zbog preoštrog starta nad Andrijaševićem zaradio izravni crveni karton.