MAXtv Prva liga: Osijek pobijedio Hajduk u Gradskom vrtu, Kalinić obranio kazneni udarac

Subota, 07. studenog 2015. 17:09 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Osijek - Hajduk 1:0. Šarić u 41. minuti strijelac jedinog pogotka

Nogometaši Osijeka pripredili su iznenađenje pobijedivši Hajduk u prvoj utakmici 16. kola. Strijelac jedinog pogotka bio je Šarić, koji je udarcem s 16 metara u 41. minuti precizno poslao loptu uz desnu vratnicu - 1:0.

Osijek je bio puno konkretniji tijekom cijeloga susreta, Hajduk se očigledno psihički nije vratio nakon poraza od Rijeke na Poljudu. Igrači Damira Burića imali su nešto veći posjed lopte, međutim, razdoblja pritiska nisu bila opasna za osječku obranu.

Hajduk je jednostavno igrao presporo da bi mogao ozbiljnije zaprijetiti Mikuliću, Osijek je bio puno bliži drugom pogotku nego Hajduk izjednačenju.

U 37. minuti Billy je loptu izbacio s gol-crte, a najveću priliku domaćini su propustili u 8. minuti kada je Kalinić obranio kazneni udarac koji je izveo Lesjak.

OSIJEK: Mikulić, Arsenić, Lukić, Škorić (88 Špoljarić), Špičić, Šorša, Kurtović, Lesjak, Grgić (70 Ugrarković), Šarić, Štrkalj (61 Roce)

HAJDUK: Kalinić, Juranović, Milović, Billy (63 Bencun), Milić, Jefferson, Balić (46 Maglica), Caktaš (34 Roguljić), Sušić, Tudor, Vlašić

Utakmica 16. kola: Osijek - Hajduk 1:0 (Šarić 41)