Marko Lešković ostavio Dinamo u utrci za prvaka

Subota, 01. travnja 2017. 20:57 Napisao/la  SC

Utakmica 26. kola: Dinamo - Osijek 2:1. Lešković strijelac u 84. minuti

Nogometaši Dimama pobijedili su Osijek pogotkom Marka Leškovića u 84. minuti.

Bivši stoper Rijeke ostvario je Dinamo na četir boda iza Rijeke prije utakmicr na Rujevici u 27. kolu. Jasno, Rijeka u nedjelju prvo mora odraditi gostovanje u Vinkovcima.

Dinamo je sat vremena izgledao vrlo moćno, što je dobra najava derbija 27. kola.

Nametnula se domaća momčad od prve minute agresivnijim pristupom i bržim protokom lopte, Matel je već u 6. minuti imao izglednu priliku.

Ušao je desni branič u sredinu kaznenog prostora, udarac s 10 metara Malenica je obranio zahtjevnom intervencijom.

Pritiskao je Dinamo goste koji su rijetko prelazili polovicu igrališta.

U 17. minuti uspjeli su Osječani izboriti prekršaj na desnom boku.

Knežević je ubacio iz prekida, nečuvani Barać  najviše je skočio i glavom  loptu poslao u mrežu - 0:1.

Dinamo je nastavio pritiskati, Soudani se u 21. minuti oslobodio Baraća, ali je Škorić uklizavanjem izbio loptu modrom napadaču...

Kako je vrijeme odmicalo gosti su sve više vremena provodili u svom kaznenom prostoru.

U 31. minuti Malenica je prvi put pogriješio u istrčavanju, iznenađeni Soudani glavom je loptu poslao pokraj praznih vratiju

Zaredale su Dinamo šanse i polušanse kroz snažni pritisak, Soudani (33, 36) i Sammir (45+1) propustili su velike šanse uz napomenu da je vratar Malenica držao Osijek u utakmici.

Posebice u 36. minuti, kada je vratar Osijeka izvanrednom intervencijom skrenuo loptu po Soudanijevu udarcu glavom.

U 50. minuti Malenica je bio nemoćan.

Pavičić je udario po lopti s 23 metra, Sammir je na vrhu kaznenog prostora promijenio smjer kretnja lopte, Malenica je ostao u raskoraku - 1:1.

Nakon poravnjanja Osijek se otvorio, utakmica je ušla u razdoblje igre za pogodak više što je trebalo odgovarati Dinamu.

Iako je dominirao, Dinamo više nije izgledao tako opasno u završnici kao u prvom dijelu.

U 61. minuti ništa se posebno nije dogodilo osim što je Sammir pretrčao osječku obranu na širokom prostoru, što je indikativan znak da se lucidni veznjak fizički primaknuo optimalnoj formi.

U 63. minuti Malenica je ponovo skrenuo pažnju obranom, Hodžić je bezuspješno pokušao glavom iz blizine.

U 69. minuti Osijek je dočekao drugu šansu na utakmici, Mioč nije bio precizan  kao Barać.

Dinamo je unatoč većem posjedu lopte očigledno počeo fizički padati, pa su šanse osječke momčadi rasle iz minute u minutu.

A onda se u 84. minuti ukazao Lešković.

Matel je ubacio zdesna, Lešković je ostao bez čuvara što mu je omogućilo mirnu pripremu za tehnički perfektan udarac glavom - 2:1.

DINAMO: Livaković, Matel, Perić, Lešković, Pivarić, Antolić (71 Moro), Pavičić (82 Gojak), Soudani, Sammir, Šitum (71 Guilherme), Hodžić.

OSIJEK: Malenica, Matas, Škorić (66 Šimunec), Barać, Barišić, Mioč, Vojnović, Boban (80 Perošević), Knežević (75 Pušić), Lopa, Ejupi.

Utakmica 26. kola: Dinamo - Osijek 2:1 (Pavičić 50, Lešković 84/Barać 17)