Petak, 29. ožujka 2013. 19:12 Napisao/la  SC

Utakmica 25. kola: Osijek - Istra 1961 0:4 (Roce 35', 41', 79', Aganović 59')

Stadion Gradski vrt. Sudac: Goran Gabrilo (Split).

Strijelci: 0:1 Roce (35'), 0:2 Roce (41'), 0:3 Aganović (59'), 0:4 Roce (79').

Žuti kartoni: Ibriks, Leko (Osijek).

Crveni kartoni: Aleksić (43', grub prekršaj), Smoje (80', drugi žuti).

OSIJEK: Mikulić, Kurtović, Pušić, Blatnjak (od 68' Lešković), Aleksić, Ibriks, Pongarčić (od 46' Pavić), Kvržić, Šorša (od 40' Dugamdžić), Smoje, Leko.

ISTRA 1961: Prskalo, Čagalj, Milić (od 83' Hadžić), Sušić, Budicin (od 62' Bačelić-Grgić), Obšivač, Roce, Chung, Prelčec (od 74' Havojić), Aganović, Blagojević.

Nogometaši Istre 1961 osvojili su važne bodove na teškom gostovanju kod Osijeka, igrač utakmice nesumnjivo je bio Goran Roce koji je postigao hat-trick. Istra je ovom pobjedom dohvatila Osijeka na sedmom mjestu i obje ekipe imaju 30 bodova.

Gosti su poveli u 35. minuti kada je Roce iskoristio ubačaj s desne strane, a isti igrač mrežu je pronašao i šest minuta kasnije. Stvari za Osijek su otišle u potpunosti u krivom smjeru kada je Aleksić zbog grubog prekršaja u završnici prvog poluvremena zaradio crveni karton.

Istra 9161 povećala je prednost preko Aganovića u 59. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Roce odličnim ubačajem na ubačaj Havojića u 79. minuti. Kao da to nije bilo dovoljno Osijek je u 80. minuti s devet igrača nakon isključenja Smoje koji je zaradio drugu opomenu.